Sivek: Sparta? Nejkrásnější roky plné euforie

Viliam Sivek
Zdroj: Mediafax
Viliam Sivek
Téma:

Bývalý prezident hokejové Sparty Viliam Sivek věří, že holešovický klub bude sklízet úspěchy i po jeho odchodu.

Viliam Sivek řídil hokejovou Spartu téměř šest let a za jeho vlády se pražský klub vyšvihnul mezi nejlepší české hokejové celky. Úspěšný manažer nepochybuje o tom, že to tak zůstane i po jeho odchodu.
 

Pětašedesátiletý Sivek vykonával na Spartě funkci prezidenta i předsedy představenstva klubu, na obě pozice ale letos v létě rezignoval. Na tým svého srdce má však jen pozitivní vzpomínky. "Byly to krásné roky plné euforie a těžké práce, nikdy na ně nezapomenu. Pořád mi tam zůstalo hodně kamarádů a klubu hrozně přeju, aby se mu dařilo," řekl Sivek Mediafaxu.
 

Jeden nejlepší okamžik, který v Holešovicích zažil, prý vybrat nelze. "Těch momentů je celá škála a dohromady tvoří mozaiku Sparty. Ať už jde o chvíle vnitřního napětí, kdy jsem po svém jmenování do vedení Sparty vstoupil poprvé do Sportovní haly a věděl jsem, že musím klub zvednout z předposledního místa tabulky, kde v té době byl, nebo kdy jsem podal ruku vrátnému a ptal se ho na jeho zdraví. Víte, já věřím tomu, že Sparta má svou "duši" a že každý, kdo chce v ní být úspěšný, se musí stát součástí sparťanského kolektivu. A musí zároveň věřit v jeho sílu. Zkrátka a dobře, pro mě Sparta byla, je a vždycky bude srdeční záležitost. Nechal jsem tam kus sebe," poznamenal rodák z Trnavy s tím, že je s lidmi z klubu nadále v kontaktu.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

"O dění na Spartě se pořád hodně zajímám, styky jsem nepřerušil. I nadále komunikuji s Petrem Břízou a ostatními členy vedení, jen s hráči a trenérem ne. V posledním roce jsem do sportovního dění v podstatě nezasahoval a tak tomu je i v současné době," řekl muž, jehož fanoušci měli možnost často vidět u sparťanské střídačky, kde povzbuzoval domácí hokejisty a užíval si utkání. Na tom se prý nic nezmění.
 

"Dokud se udržím na nohou, u té střídačky stát budu. Je to místo, které vás nejvíce vtáhne do dění na ledě. Myslím, že jsem pro Spartu něco odvedl a z toho místa mě nikdo nevykáže. Uvidíme, zda mě nevyhodí hned při prvním zápase sezony. Nechme se překvapit," zasmál se.
 

Se Spartou Sivek získal dva tituly po sobě, poslední sezona však jeho mužstvu nevyšla. Největší favorit na extraligové vítězství se nedostal ani do play-off. "Člověk prožívá v životě nádherné chvilky, ale i smutek. To k životu patří a profesionální sport není výjimkou. Minulý ročník se nepovedl, nesli to těžce fanoušci, nesl jsem to těžce i já. Udělali jsme řadu chyb a teď nemyslím hráče, ale management. Prostě jsme to klukům prohráli," pokrčil rameny a jedním dechem dodal: "Každopádně doufám, že teď už se Spartě bude opět dařit. Má výborného trenéra, který ví, co chce. Jsem přesvědčený o tom, že zase bude dobře."
 

Kromě pražského klubu se Sivek v létě rozhodl oficiálně opustit i největší českou hotelovou síť EuroAgentur Hotels and Travel, jejímž byl zakladatelem a majitelem. "Společnost jsem prodal a daleko více času teď trávím s rodinou, ale na nedostatek práce si nemohu stěžovat. Nadále provozuji pět hotelů a věnuji se vedení Asociace cestovních kanceláří," prozradil Sivek, jehož syn Michal dříve hrál za Spartu a nyní působí jako hráčský agent ve firmě Eurohockey Services.
 

Od svého otce žádné rady nežádá. "Michal je absolutně samostatný člověk. To jméno Sivek mu v hokejovém i profesionálním životě spíš ublížilo, měl to těžší než kdokoli jiný. Byly doby, kdy si ho lidé spojovali s různými privilegii, což byla naprostá hloupost. On žádná nikdy neměl,spíš opak byl pravdou,“ uzavřel.

tn.cz / Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace Moto3)

   10:00

   MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace MotoGP)

   11:05

   MotoGP - VC Teruelu (závod Moto3)

   12:45

   MotoGP - VC Teruelu (závod MotoGP)

   14:15

   MotoGP - VC Teruelu (závod Moto2)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

   09:00 10:45
   10:45

   Nova Cup - Mikulov

   11:00

   UFC Unleashed (7)

   11:55

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   12:25

   Ligue 1 Preview (8)

   12:55

   Verbier E - Bike Festival

Celý program