Růžička: Jaškin má u nás smlouvu, do NHL ho teď nepustím

Téma:

Talentovaný hokejový útočník Slavie Dmitrij Jaškin odletí do Minnesoty, kde o víkendu proběhne vstupní draft do zámořské NHL.

Jeho odchod ze Slavie ale nyní nepřichází v úvahu, potvrdil v pondělí agentuře Mediafax kouč a generální manažer Pražanů Vladimír Růžička.
 

Osmnáctiletý Jaškin by měl v draftu patřit mezi nejžádanější hráče, on sám však bere celou věc s nadhledem. Dobře si uvědomuje, že na NHL má ještě čas. "Nyní bych Slavii neopustil. Je lepší hrát za chlapy v české extralize, než abych se v Americe plácal někde v juniorech," řekl už před časem Mediafaxu.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

I kdyby měl jiný názor, u trenéra Slavie Vladimíra Růžičky by stejně tvrdě narazil. "Dima má u nás smlouvu, takže teď ho do NHL nepustím. Jsem s jeho agentem předběžně domluvený, že ještě tak dvě sezony by měl zůstat u nás," potvrdil Růžička.
 

Ten už také vyřešil, kde budou působit hráči širšího kádru, s nimiž pro začátek sezony nepočítá. V prvoligovém Havlíčkově Brodu, jenž byl několik let slávistickou farmou, nebude hrát ani jeden. "S Brodem jsme ukončili jakoukoli spolupráci, v první lize ti kluci ale zůstanou. Osm až devět hráčů včetně brankáře Dominika Furcha či obránce Jiřího Jebavého začnou v Berouně, dalších pět kluků pošleme do Mostu. Když budeme někoho z nich potřebovat, zase si ho stáhneme," prozradil Růžička.

tn.cz / Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • FCSB - FC Slovan Liberec

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Luton Town - Manchester United

   12:50

   Element (423)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   MČR v Gran Turismo Sport (4)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Lincoln City - Liverpool FC

   09:00 10:45
   10:45

   UFC Countdown: Adesanya vs. Costa

   11:35

   Inside the Octagon: Adesanya vs. Costa

   12:00

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

   13:00

   NBA: Denver Nuggets - Los Angeles Lakers

   15:00

   Fotbal: Portland Timbers - Seattle Sounders FC

Celý program