Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Ptáček po tisícovce zápasů: Končit nebudu, syn mě musí vidět hrát

František Ptáček
Zdroj: Mediafax
Témata:

Tisící utkání v hokejové extralize odehrál v neděli proti Zlínu šestatřicetiletý obránce Českých Budějovic František Ptáček. Ačkoliv už se věkově řadí mezi veterány, s hokejem zatím končit nehodlá a plánuje, že se jednou předvede na ledě i svému synovi.

Ptáček překročil hranici tisíce zápasů v české nejvyšší soutěži jako druhý hráč v historii. Tím prvním byl Josef Řezníček, jenž má na kontě 1035 duelů. "Může se o tom psát a mluvit, ale jak jsem měl dnes speciálně na dresu tu číslovku, uvědomil jsem si, že je to dost zápasů," uvedl Ptáček po utkání, které skončilo vítězstvím domácích 3:2.
 

Většinu kariéry strávil zkušený bek v pražské Spartě, za kterou nastoupil k 710 extraligovým střetnutím a oslavil s ní čtyři mistrovské tituly v letech 2000, 2002, 2006 a 2007. Dalších 137 utkání pak odehrál v dresu Karlových Varů, ve zbylých 153 duelech reprezentoval České Budějovice, kde působí doposud.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Po nedělním utkání byl Ptáček rád, že už má magickou hranici za sebou. "Všichni mi to připomínali už minimálně týden. Dnes to vlastně pro mě byla druhá tisícovka, tu první jsem si napřed vyzkoušel ve Varech, ještě před přepočítáním," líčil. "Myslím si, že ta sláva neodrazovala pozornost jen moji, ale i spoluhráčů. Proto jsem rád, že je to za námi," oddechl si.
 

Příznivci i vedení HC Mountfield přichystali Ptáčkovi během duelu slavnostní okamžiky. "Cítil jsem podporu nejen od fanoušků, ale i od klubu. Dokonce jsem měl na zápase téměř kompletní rodinu, takže úvod byl parádní. Mám radost i z plakety se svou podobiznou, kterou mi dal klub. Mohu si ji doma vystavit," plánuje hokejista, který oblékl na každou třetinu jiný dres. Jeden z nich pak půjde do dražby.
 

Ačkoliv má na kontě úctyhodný počet utkání, pověsit brusle na hřebík se Ptáček ještě nechystá. "Byl bych strašně rád, kdyby můj kluk viděl, že hraju hokej. Zatím je mu půl roku, tak z toho ještě nemá rozum," má jasnou představu o své budoucnosti zkušený obránce.
 

tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Chicago Blackhawks - Buffalo Sabres

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Winter Games NZ - Freeski & Snowboard Slopestyle

   11:30

   Házená: THW Kiel - TSV Hannover-Burgdorf

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:35

   Grand Slam of Darts 2019

   10:35

   Kart Grand Prix - Italy

   11:05

   Maxi Tip Poker Tour (25)

   11:30

   UFC Reloaded (1)

   12:25

   UFC Reloaded (2)

   13:00

   NHL: Minnesota Wild - Carolina Hurricanes

Celý Program