Růžičkovi hoši zvládli souboj s rivalem

Pražské derby ovládla Slavia, Sparta padla posedmé v řadě

Dominiík Furch
Zdroj: Mediafax

Hokejisté Slavie zvládli čtvrteční derby se Spartou a po boji vyhráli 3:2. V dresu vítězů se prosadili Vladimír Růžička, Michal Poletín a Tomáš Hertl, za hosty skórovali Tomáš Rachůnek s Petrem Tonem. Vítězná branka padla až tři minuty před koncem závěrečné části.

Sparťané vstoupili do utkání s novým trenérem Václavem Sýkorou i čerstvými posilami Tomášem Rachůnkem a Lukášem Vantuchem, kteří byli hodně vidět. Především pak prvně jmenovaný, jenž se postaral o první gól zápasu. V čase 12:07 zůstal volný na levém kruhu, kde převzal nahrávku od Jánského a zakončil do odkryté brány.

Do té doby aktivnější Slavii to ale příliš nepoznamenalo. I nadále si vytvářela tlak před Neuvirthem a zhruba minutu před první sirénou se dočkala. K Vladimíru Růžičkovi se odrazil puk před bránu a syn slávistického kouče už měl snadnou úlohu.

Kdo čekal rychlý obrat domácích, byl ovšem zklamán. Kmenový gólman Washingtonu se překonával a zlikvidoval i několik velkých šancí kanonýra Červenky, takže udeřili hosté. Ve 27. minutě propálil Kopřivu, který na sklonku úvodního dějství nahradil zraněného Furcha, ostrostřelec Petr Ton.

Kouč Sýkora si v tu chvíli možná už představoval, jak po vydařené premiéře na sparťanské střídačce zvedá ruce nad hlavu, avšak nebylo mu přáno. Poletín totiž šťastně vyrovnal a ve třetí třetině Slavia dokázala rozhodnout.

Tutovku Sobotky sice ještě zpacifikoval skvělý Neuvirth, v 58. minutě ale střelu Alinče doklepl zblízka do sítě Tomáš Hertl a domácí si už tři body vzít nenechali. Hosté tedy padli posedmé v řadě a zůstávají na chvostu tabulky, ale žehrat tentokrát mohou i na trochu smůly. Kdyby totiž Bahenský netrefil chvíli před rozhodujícím gólem břevno, výsledek by vypadal jinak. Na to se však historie ptát už nebude.

Tipsport extraliga, 9. kolo:
HC Slavia Praha - HC Sparta Praha 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky: 18. V. Růžička ml. (P. Jelínek, Kadlec), 36. Poletín (Kempný), 58. Hertl (Alinč) - 13. T. Rachůnek (Jánský), 27. Ton (J. Hlinka, Vallin). Rozhodčí: Hribik, Šindler - Bláha, Kostka. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. Diváci: 6771.

Sestavy:
HC Slavia Praha: Furch (18. Kopřiva) - Kadlec, Kučný, Šulc, Dresler, Kuboš, Kolařík, Kempný - Pospíšil, Červenka, V. Sobotka - Hertl, Alinč, Krenželok - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Stránský, Kalla, Poletín - od 21. navíc Micka. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.
HC Sparta Praha: Neuvirth - Philipp, Vallin, Milam, Krstev, Gawryletz, D. Kočí - Pacovský, J. Hlinka, I. Rachůnek - Ton, Foster, Tenkrát - Jánský, Vantuch, T. Rachůnek - Žálčík, Simon, Forman. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.