Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 3.11. 2010 14:32

Právník Plzně: Ke kontumaci není důvod

Kapitán Plzně Martin Straka
Zdroj: Mediafax
Klub Martina Straky možná o body nepřijde.
Témata:

Hokejovému klubu HC Plzeň 1929 hrozí kontumace zápasů, v nichž měli neoprávněně nastoupit Tomáš Frolo s Petrem Přikrylem. Právní zástupce Západočechů Tomáš Tesař však tvrdí, že by ředitel extraligy Šulc nemusel přistoupit k nejtvrdšímu trestu.

Šulc v úterý po zveřejnění kauzy, která se kromě Plzně týká také Mladé Boleslavi a Kladna, dal najevo, že jediným možným trestem pro chybující kluby je kontumace utkání, do kterých zasáhli hokejisté bez řádné registrace. Plzeň by tímto rozhodnutím přišla o 19 bodů, mladoboleslavský klub dokonce o 22 bodů a nejméně postižené by bylo Kladno, z jehož konta by bylo odečteno šest bodů.


Kdo je vinen více? Plzeň, nebo Šulc?

 

"K extraligovému utkání může nastoupit pouze hráč, který má smlouvu řádně zaregistrovanou a je napsán na soupisku. V případě Přikryla a Frola mají oba smlouvu řádně zaregistrovanou, podepsanou ředitelem extraligy Šulcem a navíc oba byli od začátku soutěže zapsáni na soupisce HC Plzeň 1929, která je rovněž potvrzena ředitelem extraligy," poznamenal právník Tesař.

 

"Vyvstává otázka, proč samotný pan Šulc, který na hráčské smlouvě i na soupisce potvrdil, že Přikryl a Frolo jsou registrovanými hráči HC Plzeň 1929, nyní konstatuje, že start těchto dvou hokejistů za HC Plzeň 1929 je neoprávněný. Sám tvrdí, že nejdůležitější listinou je soupiska jím potvrzená, neboť nahrazuje registrační průkazy, a rozhodčí před utkáním kontrolují oprávněnost startu všech hráčů. Skutečnost, že sudí umožnili start našich dvou hráčů ve všech kolech, jasně potvrzuje, že jejich start byl oprávněný. Pokud by nebyli zaregistrováni a uvedeni na soupisce potvrzené šéfem extraligy, rozhodčí by jim neumožnili nastoupit," dodal právní zástupce plzeňského klubu.

 

Tesař si myslí, že nepříjemná záležitost by se dala vyřešit jinak než odečtem bodů. "Soutěžní řád hovoří i o jiném řešení nastalé situace, například ponechání výsledků dosaženého na hřišti či nařízení nového utkání. Je s podivem, že pan Šulc hovoří naprosto kategoricky jako ředitel APK o neoprávněnosti startu hráče, když jeho příslušnost k určitému klubu sám stvrdil na smlouvě i na soupisce. Věřme však, že svazové právní normy budou dotčenými orgány interpretovány citlivě, se zřetelem k tomu, že nedbalost administrativního charakteru nezasáhla do řádného chodu extraligy. Pokud by totiž příslušné orgány dopustily kontumaci, pak dostane přednost čirý formalismus a sportovní duch zapláče. Pravé hokejové bitvy se mají odehrávat na ledové ploše, nikoli za stolem funkcionáře," zakončil Tomáš Tesař.

tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 01:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   01:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

 • Nova Sport 2

  • 22:40 23:30

   UFC Now (12)

   23:30

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

   01:30

   Rychlá kola (4)

   02:05

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   04:05

   Natural Track Luge - World Cup (Deutschnofen)

   04:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Kicking Horse)

Celý Program