léčba jandačem zabírá

Plzeň vyhrála ve Vítkovicích, Sparta udolala Třinec

Hokejisté Sparty
Zdroj: Mediafax

Dvě dohrávky 32. kola měla v sobotu na programu hokejová Tipsport extraliga. Plzeň vyhrála ve Vítkovicích, Sparta si doma poradila s Třincem.

Vítkovice měly šńůru čtyř výher v řadě, na současného lídra tabulky už ale nestačily. I když byly po herní stránce více než vyrovnaným soupeřem, "Indiáni" trestali každou jejich chybu a nakonec triumfovali 4:3 v prodloužení. V 64. minutě rozhodl Jan Kovář.

Oboustranně útočná podívaná přinesla i dvě trestná střílení. Zatímco hostující Pletka nezaváhal, domácí Klimek nájezd v prodloužení zazdil a přenechal tak soupeři dva body.

Před svými fanoušky nezaváhal pražská Sparta, která srazila Třinec 4:2. Po páté výhře za sebou se svěřenci trenéra Jandače dostali na deváté místo o skóre před České Budějovice, naopak Oceláři jsou v krizi. Z posledních deseti duelů vybojovali jen dva body.

32. kolo hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Branky: 9. Pacovský (J. Hlinka, P. Ton), 18. S. Treille z
trestného střílení, 40. Sekáč (Hovorka), 58. Bahenský (P. Ton) - 51. M. Růžička (Bonk, Zagrapan), 52. Rákos (D. Květoň, Hudler). Rozhodčí: Hodek, Šindler - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 5259.

HC Vítkovice Steel - HC Škoda Plzeň 3:4 PP (2:2, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 2. Svačina (Huna), 17. Burger (Roman, Barinka), 46.
Burger (J. Káňa, Húževka) - 13. Dvořák (Havlíček), 18. Gulaš (Vlasák, Martin Straka), 44. Pletka z trestného střílení, 64. Jan Kovář (Martin Straka, Gulaš). Rozhodčí: Minář, Müllner (SR) - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:9, navíc Jan Kovář 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6515.