Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Plzeň přišla o beka Slaneyho, má přeraženou čelist a otřes mozku

Témata:

Kanadský hokejový obránce John Slaney bude v nejbližších utkáních chybět Plzni. Důvodem je zranění čelisti a otřes mozku, které zkušený bek utrpěl v souboji Západočechů s Boleslaví.

Slaney se zranil při nešťastném střetu s Radkem Matějovským, který je v Mladé Boleslavi na hostování právě z Plzně. "Má nadvakrát přeraženou čelist a otřes mozku. Zůstává zatím v nemocnici," přiblížil rozsah zranění pro klubový web ředitel a jednatel Plzně Jaromír Zavoral.
 

Podle původních odhadů se měla Slaneyho absence protáhnout minimálně na dva měsíce. "Ale dnes jsem byl informován, že dostane díky speciální léčebné metodě do čelisti destičky. Když všechno půjde dobře, mohl by za dva týdny přejít na pevnou stravu a pak i postupně začít s tréninkem. Snad bude k dispozici dřív, než jsme si v úterý večer po utkání mysleli," uvedl Zavoral pro server hokej.cz.
 

Matějovský se hájí, že za Slaneyho zranění nemůže
 

Matějovský ihned po utkání odmítl, že by Slaneyho zasáhl úmyslně. "Vůbec jsem o něm nevěděl, vyhýbal jsem se našim hráčům s pukem. On, asi jak je honil, tak si také nevšiml mě. Věděl jsem hned, že to bude špatné. Viděl jsem, jak si dal takovou pokličkou na rameni na vestě do obličeje," popsal střet mladoboleslavský forvard.
 

Zranění soupeře sám litoval. "Omlouvám se mu, i když de facto nemám za co, protože jsem se spíš uhýbal. Já mu hlavně přeju, ať se co nejdříve uzdraví," dodal Matějovský.
 

Slaney, který byl devítkou draftu 1990 v zámořské NHL a v prestižní soutěži odehrál 268 zápasů, nechyběl od letního příchodu v žádném z dosavadních deseti utkání plzeňských Indiánů. S bilancí šesti bodů za gól a pět asistencí je druhým nejproduktivnějším bekem Západočechů za Jiřím Hanzlíkem, jenž má na kontě ještě o nahrávku více.

tn.cz / ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 00:25 01:20

   Evropská liga 2019

   01:20

   Fotbal: Columbus Crew SC - Sporting Kansas City

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   The Boodles 2019

   10:20

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   10:50

   NHL – akce měsíce

 • Nova Sport 2

  • 00:30 01:50

   The Boodles 2019

   01:50

   Weber Cup 2019

   09:00

   World Cup of Pool 2019

   11:30

   UFC Fight Night: Moicano vs. Korean Zombie

   13:30

   SK Slavia Praha v Evropské lize 2019

   14:00

   Czech rally 2019 (4)

Celý Program