Oceláři urvali vítězství nad Kladnem i díky štěstí v nájezdech

Třinec
Zdroj: Mediafax
Téma:

Teprve podruhé ze sedmi letošních pokusů uspěli hokejisté mistrovského Třince v samostatných nájezdech. Oceláři porazili díky úspěšnému samostatnému nájezdu Miloslava Hořavy Kladno 3:2.

"Dneska jsme dřeli celý zápas a štěstí se možná proto přiklonilo k nám," soudil trenér Třince Pavel Marek. "Hra nám od druhé třetiny nešla, ale v poslední dvacetiminutovce jsme udělali změny v sestavě a naše hra šla zase nahoru. Mohli jsme dát vítězný gól v prodloužení v přesilovce, byly tam šance," litoval Marek.
 
Kladenský trenér Zdeněk Vojta také svůj tým chválil. "Musím tým za předvedený výkon pochválit. Domácí dali dva trochu šťastné góly, takové dva šťastné odrazy. Je to škoda, protože nechybělo mnoho, abychom si místo jednoho bodu vezli tři," litoval.
 
Jediným úspěšným střelcem samostatných nájezdů byl hned v první sérii Miloslav Hořava, domácí útočník, jinak kladenský odchovanec. "Naznačil jsem brankáři, aby si kleknul, a pak jsem to vystřelil k tyči," prozradil jednoduchý recept. "Vyrovnali jsme v posledních minutách zápasu a pak jsme ještě měli štěstí v nájezdech, to pro pohodu v týmu teď hodně potřebujeme," přiznal Miloslav Hořava.
 
Ani jeden nájezd do sítě nepustil brankář Třince Martin Vojtek, ale Patera trefil horní tyč a Kalla ve třetí sérii levou tyčku. "Vyhráli jsme v nájezdech po hodně dlouhé době a bylo to s velkým štěstím. Dostal jsem tam totiž břevno a tyčku," uznal brankář Martin Vojtek.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • WorldSBK - Emilia - Romagna Round (2. závod)

   14:50 15:50
   15:50

   T - Mobile Česká Enduro Serie - Kraličák

   16:00

   KSW 61: Pudzian vs. Juras

   18:05

   Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   18:30

   Nymburska jízda Ligou mistrů

   18:45

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2021

   13:00 15:30
   15:30

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

   16:05

   NHL: Tampa Bay Lightning - New York Islanders

   17:50

   RunTour - Brno

   18:00

   NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

   20:00

   Bellator 260: Lima vs. Amasov

Celý program