Oceláři urvali vítězství nad Kladnem i díky štěstí v nájezdech

Třinec
Zdroj: Mediafax
Téma:

Teprve podruhé ze sedmi letošních pokusů uspěli hokejisté mistrovského Třince v samostatných nájezdech. Oceláři porazili díky úspěšnému samostatnému nájezdu Miloslava Hořavy Kladno 3:2.

"Dneska jsme dřeli celý zápas a štěstí se možná proto přiklonilo k nám," soudil trenér Třince Pavel Marek. "Hra nám od druhé třetiny nešla, ale v poslední dvacetiminutovce jsme udělali změny v sestavě a naše hra šla zase nahoru. Mohli jsme dát vítězný gól v prodloužení v přesilovce, byly tam šance," litoval Marek.
 
Kladenský trenér Zdeněk Vojta také svůj tým chválil. "Musím tým za předvedený výkon pochválit. Domácí dali dva trochu šťastné góly, takové dva šťastné odrazy. Je to škoda, protože nechybělo mnoho, abychom si místo jednoho bodu vezli tři," litoval.
 
Jediným úspěšným střelcem samostatných nájezdů byl hned v první sérii Miloslav Hořava, domácí útočník, jinak kladenský odchovanec. "Naznačil jsem brankáři, aby si kleknul, a pak jsem to vystřelil k tyči," prozradil jednoduchý recept. "Vyrovnali jsme v posledních minutách zápasu a pak jsme ještě měli štěstí v nájezdech, to pro pohodu v týmu teď hodně potřebujeme," přiznal Miloslav Hořava.
 
Ani jeden nájezd do sítě nepustil brankář Třince Martin Vojtek, ale Patera trefil horní tyč a Kalla ve třetí sérii levou tyčku. "Vyhráli jsme v nájezdech po hodně dlouhé době a bylo to s velkým štěstím. Dostal jsem tam totiž břevno a tyčku," uznal brankář Martin Vojtek.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   10:40

   Sportovní originály - František Straka - hráč

   11:05

   ATP Tour 250: Generali Open

   12:45

   Kolo pro život - Dobříš

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Generali Open

   09:00 10:45
   10:45

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší góly sezony

   11:00

   Fotbal: Trenčín - Zlaté Moravce

   12:45

   Tour de France - Speciál

   12:55

   Save Boxing II.

   13:45

   KSW 62: Kołecki vs. Szostak

Celý program