Obránce Komety Vašíček: Na Slavii mi naznačovali, že hokej vůbec neumím

Jiří Vašíček
Zdroj: Mediafax
Jiří Vašíček
Téma:

Zadák Komety Brno Jiří Vašíček se připravuje na finále Tipsport extraligy proti Pardubicím a zároveň vyjednává o svém dalším působišti. V moravském klubu totiž jen hostuje ze Slavie, kde má zavřené dveře.

 

Vašíčkův příchod do Brna byl hodně emotivní. Trenér Slavie Vladimír Růžička ho totiž ještě pár dnů před výměnou ubezpečil, že s ním počítá a žádný trejd mu nehrozí. Místo toho ho však poslal hostovat do konce ročníku do Brna, opačným směrem putoval Juraj Valach.
 
"Byl to pro mě tehdy šok, na druhou stranu tvrdím, že všechny věci se dějí z nějakého důvodu. Věřil jsem., že se Kometa může dostat do play-off a tam je možné cokoli. Je to trochu zázrak, co se nám povedlo, na druhou stranu ten poslední krok nám ještě schází. Chceme to dotáhnout do toho vysněného konce," řekl Jiří Vašíček.
 
Zatímco v Brně patří mezi základní stavební kameny mužstva a dotáhl ho až do finále, v Edenu ho odstrčili na vedlejší kolej. "Že s Kometou hraju o titul a Slavia musela absolvovat play-out, beru svým způsobem jako zadostiučinění. V posledních dnech na Slavii mi bylo naznačováno, že hokej hrát vůbec neumím," vzpomíná Vašíček.
 
"S Vládou Růžičkou jsem byl přitom domluvený na smlouvě už před sezonou, jenže pak se půl roku nic nedělo a bylo mi řečeno, že mám moc vysoké požadavky. S tím vůbec nesouhlasím. Ale to je věc klubu, koho chce podepsat a koho ne," pokrčil rameny. Konkrétně Růžičku ovšem neobviňuje.
 
"Růži si jako trenéra hrozně vážím, dal mi šanci. Jestli mě ve Slavii nechce on, nebo někdo jiný ve vedení, nevím, ale tehdy mě to dost mrzelo. Myslel jsem si, že ve Slavii strávím celou kariéru," prozradil důrazný bek.
 
Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 
Právě Vladimír Růžička nedávno prohlásil, že návrat Vašíčka do Edenu je v jednání, ale nejspíš to není pravda. "Nemám agenta a mně se nikdo neozval, což taky o něčem svědčí. Číslo mám pořád stejné, a kdyby o mě měli aspoň nějaký zájem, tak mi určitě zavolají. Já jsem ale pochopil, že mě na Slavii zkrátka nechtějí," uzavřel Vašíček, jenž po sezoně nebude pokračovat ani v Brně.

 

Mediafax
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Finále Západní konference NHL 2019

   23:35 01:25
   01:25

   Proměna bouřliváka

   02:00

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL Classic games: Vegas Golden Knights - San Jose Sharks

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • World Darts Championship 2019

   22:05 00:45
   00:45

   UFC Reloaded (28)

   01:45

   Billa NHL Charity Showmatch

   09:00

   Premier League Darts 2019

   11:10

   Billa NHL Charity Showmatch

   13:30

   NBA Classic Games: Portland Trail Blazers - Los Angeles Lakers

Celý program