Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Nesmíme propadnout euforii, varuje českobudějovický útočník Kašpařík

Liberec - Budějovice
Zdroj: Mediafax
Témata:

Dva bývalí liberečtí hokejisté Pavel Kašpařík a Jiří Šimánek se stali ústředními postavami v druhém čtvrtfinálovém utkání play-off proti Liberci. Zatímco prvně jmenovaný se trefil pouze jednou, Šimánek pomohl Českým Budějovicím k vítězství hned dvěma zásahy.

Velmi pohledný zápas se bezpochyby rozhodoval ve třetí třetině. Na branku Vantucha při vlastním oslabení totiž přesnou tečí Ptáčkovy rány odpověděl Podlešák a obživlé Budějovice začaly svého soupeře ničit. "Ten gól na 2:3 byl pro nás nesmírně důležitý. Upřímně řečeno poté, co jsme při přesilovce inkasovali třetí branku, jsem už v obrat pomalu ani nevěřil. Troufám si tvrdit, že jsme byli od úvodního buly lepším týmem, dokázali jsme si vytvořit brankové příležitosti, ale do kolen nás srážela koncovka. Nepřestávali jsme ovšem věřit, že ty góly můžeme dát a nakonec se tak skutečně stalo. Hlavně nesmíme propadnout nějaké euforii, Liberec má totiž vynikající tým," tvrdil po skončení zápasu Kašpařík.
 

Liberecký hrdina čtvrtečního zápasu Michal Bulíř musel ze scény po nevybíravém zákroku Milana Gulaše už v první třetině, a tak roli střelce převzal vytáhlý Lukáš Vantuch. Ani jeho dvě branky ovšem nakonec Liberci k dosažení kýženého druhého vítězství nestačily. "Každá lajna hraje u nás trochu jinak. Nám se tyto dva zápasy střelecky vydařily, nicméně radost kazí prohrané druhé utkání," doplnil.
 

Nad startem Bulíře však visí před pondělním soubojem na ledě Českých Budějovic otazník. "Určitě by to pro nás byla velká ztráta, kdyby nemohl nastoupit. Na druhou stranu, měli jsme před play-off volno, potrénovali jsme a myslím, že jsme fyzicky dobře připravení. Já osobně jsem se cítil dobře," odmítl spekulace na téma, zda výkon Liberce výrazně ovlivnila ztráta útočníků Bulíře a Tomáše Klimenty. Ten musel opustit ledovou plochu po ostrém střetu s Vydareným na sklonku prvního dějství.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Jihočechy vynesla k vyrovnání v sérii perfektně zvládnutá třetí třetina. Pět branek zapříčinilo obrat ve skóre z 1:3 na konečných 6:4 a vlilo Budějovickým před dvěma domácími duely novou krev do žil. "Co se týče nasazení a dohrávání soubojů to byla možná naše nejlepší třetina v této sezoně. Už před utkání jsme si jasně řekli, že do toho musíme naskočit stejně jako do závěrečné dvacetiminutovky předešlého zápasu. Jeli jsme sem přesně pro ten jeden bodík a teď je jen na nás, zda ho dokážeme v domácí aréně potvrdit," chrlil ze sebe spokojený Červený.

Jihočeši se zatím mohou pochlubit také jiným úspěchem. Vítěz kanadského bodování základní části extraligy Petr Nedvěd se totiž v dosavadním průběhu série střelecky prosadil pouze jednou.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   10:50

   KITE LIFE (1)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Wild and Young - Kayak Portrait Adiran Mattern

   11:30

   MAXI TIP Poker Tour (8)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   World Matchplay Darts 2019

   11:30

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   12:00

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   13:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   15:00

   Mistrovství světa SKIF 2019

   16:45

   UFC Now (18)

Celý Program