Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

boj o záchranu

Může Jágr ještě spasit Kladno? V NHL asi skončí dřív, než se dohraje baráž!

Jaromír Jágr a Kladno
Zdroj: isifa.com
Jaromír Jágr a Kladno
Témata:

Hokejové Kladno prožívá zlé časy. Pět kol před koncem baráže ztrácí na záchranu už 9 bodů! Kritická situace? Rozhodně! Ale co když by se chtěl ze zámoří vrátit Jaromír Jágr? Mohl by nastoupit?

Když hrál Jágr za Kladno, Rytíři váleli a dokonce vyprodali i O2 arenu. Letos před sezonou dokonce hokejová ikona s číslem 68 prohlásila, že se klub, jehož je majitelem, klidně může rvát o titul. Jenže nerve.
 

Naopak, všechno je špatně. I když to v průběhu sezony beznadějně nevypadalo, poslední zápasy to vypadá s týmem bledě. Nepomohla ani výměna trenéra a slavné hokejové město vyklízí pozice. Sestup je téměř jistý.
 

Mluví se o teoretické šanci k záchraně, co však může Rytíře zachránit? Rozhodně zisk bodů následujících pěti utkáních. Ve hře je jich 15, takže nic není nemožné. A po úterní nečekané zprávě o rozkolu v hokejové Slavii se začalo spekulovat i o tom, zda červenobílý celek vůbec příští rok extraligu přihlásí.
 

V tom případě by zřejmě dostal právo startu třetí tým z baráže a na třetí příčku má Kladno ztrátu "jen" čtyř bodů. To už by nevypadalo beznadějně.
 

A co tedy Jágr? Základní část NHL skončí 13. dubna. Určitě se bude až do posledního dechu prát o postup do play off. Jenže den za dnem to s nadějemi Devils vypadá hůř a hůř. Rivalové získávají body, které New Jersey zatím chybí. Je tedy velmi pravděpodobné, že Jágrovi skončí v zámoří sezona už v neděli.


Jaromír Jágr
Zdroj: isifa.com Jaromír Jágr

 

Kladenský fanoušek si povzdechne. To by se Jágr mohl vrátit a pomoci ještě na ledě! Časově by stihl 3 zápasy! V úterý 15. dubna hostí Rytíři doma Mladou Boleslav, v pátek pojedou do Chomutova a v neděli 20. dubna je čeká duel s Olomoucí.
 

V Kanadě by to možná prošlo. Vždyť předloni odešel do Nashvillu Rus Alexandr Radulov, když vypadl z bojů o Gagarinův pohár. Letos zase Jevgenij Kuzněcov pohrdl soutěží útěchy v KHL a posílil v březnu Washington.
 

Jenže v Čechách jsou pravidla přísnější. "Nejde to. Regule našich soutěží to neumožňují. Týmy musí hrát s hráči, které dopsaly na soupisku nejpozději 31. ledna," vysvětluje ředitel extraligy Josef Řezníček.
 

A tak se vidina zázračné záchrany extraligy na Kladně pomalu rozplývá. A možná se pomalu začínají radovat města, která generaci hvězd let minulých nikdy neviděla. Na zimní stadiony v Třebíči, Havířově, Havlíčkově Brodu v Benátkách nebo Šumperku třeba přijede Kaberle, Patera a někdy možná i ten Jágr...

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Winnipeg Jets - Pittsburgh Penguins

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Tour de Mont Blanc

   11:30

   Házená: TSV GWD Minden - SG Flensburg - Handewitt

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:30

   Házená: HC Erlangen - Rhein-Neckar Löwen

   10:30

   Ötztaler Radmarathon

   11:00

   Cricket Champions League

   11:30

   Maxi Tip Poker Tour (20)

   12:00

   UFC Now (20)

   12:50

   Element (398)

Celý Program