Jaškin: Chci zůstat ve Slavii, na Rusko mám ještě čas

Téma:

Dimitrij Jaškin, který má české i ruské občanství, zatím českou extraligu za KHL měnit nechce.

Talentovaný hokejista s českým i ruským občanstvím Dmitrij Jaškin je prvním Čechem, který byl v ruské KHL draftován z prvního místa, přesto je rozhodnut zůstat ještě nějaký čas v pražské Slavii a sbírat cenné zkušenosti. Mladý hokejista to řekl v nedělním rozhovoru pro agenturu Mediafax.

 

V pouhých 18 letech patří syn slavného hráče Vsetína Alexeje Jaškina mezi nejlepší útočníky Tipsport extraligy. Ne náhodou byl vyhlášen druhým největším objevem minulé sezony a okamžitě se vyrojily spekulace, zda během léta nezamíří do nějaké z prestižnějších soutěží. "Já ale žádnou konkrétní nabídku nedostal. A ani to nijak neřeším, stejně bych zůstal ve Slavii," prohlásil Jaškin.

 

Růžička by rád Jaškina ještě dva roky udržel

 

Zatím ho neláká ani Rusko, kde se narodil a loni byl v draftu KHL vybrán z první pozice Sibirem Novosibirsk. "Tehdy jsem o tom draftu ani nevěděl. Určitě to potěší, navíc Novosibirsk patří mezi týmy, kde dostávají mladí přednost. Ale mě osobně z toho klubu ještě nikdo nekontaktoval," pokrčil rameny.

 

 

Trenér a generální manažer Slavie Vladimír Růžička se nedávno nechal slyšet, že by Jaškina ještě minimálně dva roky rád udržel v týmu. A s tím počítá i sám hráč. "Určitě je to reálné. Tady mám šanci hrát kvalitní soutěž mužů. To je mnohem lepší, než abych se třeba v Americe plácal někde v juniorech," konstatoval rodák z Omsku.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Před několika dny měl jet na draftovací testy NHL, tzv. Scounting Combine, do Toronta, na Slavii s tím ale nepochodil. "Pan Růžička mě nepustil. Jel bych tam rád, protože hlavní náplní těch testů je komunikace s kluby, které o vás mají zájem, ale nedá se nic dělat. Jak už jsem řekl, teď bych Slavii stejně neopustil," zopakoval Jaškin, jenž si uplynulou sezonu prodloužil účinkováním na mistrovství světa hráčů do 18 let v Německu a patřil k nejlepším českým hokejistům.

 

"Po šampionátu jsem dostal dva týdny volna. Skoro nic jsem nedělal, takže jsem si docela odpočinul. Teď trénuji naplno, do konce suché přípravy zbývá nějakých dvacet dní, to už nějak vydržím," usmál se. Na prvním tréninku suché přípravy se mu podařilo pořádně vyděsit trenéra Růžičku. "Zničehonic mi oteklo koleno a museli mi z něj tahat krev. Poté už ale bylo všechno v pohodě," ubezpečil dravý útočník.

tn.cz / Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   FCSB - FC Slovan Liberec

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Luton Town - Manchester United

   12:50

   Element (423)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Lincoln City - Liverpool FC

   09:00 10:45
   10:45

   UFC Countdown: Adesanya vs. Costa

   11:35

   Inside the Octagon: Adesanya vs. Costa

   12:00

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

   13:00

   NBA: Denver Nuggets - Los Angeles Lakers

   15:00

   Fotbal: Portland Timbers - Seattle Sounders FC

Celý program