Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 4. 1. 2011

Hokejový zápas pod širým nebem chce i Slavia, hrát by se mělo v Edenu

Hokejisté Pardubic rozhodně hlavu nevěší.
Zdroj: Mediafax
Podobně jako hokejisté Pardubic (na snímku) a Komety Brno chtějí i slávisté hrát pod širým nebem.
Témata:

Hokejový klub HC Slavia Praha uvažuje o tom, že by stejně jako před páry dny Pardubice zorganizoval utkání pod širým nebem. Zápas by se měl odehrát mezi Vánoci a Novým rokem, hostil by ho fotbalový stadion v Edenu.

“O uskutečnění zápasu pod širým nebem uvažujeme už dlouho, chtěli jsme ho odehrát v prosinci roku 2010. Nakonec to ale z různých důvodů nevyšlo. Měli jsme málo času na přípravu, tak to chceme zkusit zhruba za rok,“ vysvětlil ředitel klubu Ladislav Blažek.
 

První venkovní extraligový zápas uspořádaly v neděli Pardubice a akce byla úspěšná. Na utkání s Kometou Brno dorazilo 17 140 diváků, což je nejvyšší návštěva v historii samostatné české extraligy.
 

“Samozřejmě i my bychom chtěli, aby do Edenu přišla co nejvyšší návštěva. Ovlivnit to může řada faktorů. Především je důležité vybrat vhodný termín, nejlépe mezi Vánoci a Novým rokem. A také zvolit toho správného soupeře. V úvahu připadá Sparta, Pardubice, Plzeň nebo Kometa,“ prohlásil obchodní ředitel Slavie.
 
Právě tyto týmy mají silné základny fanoušků a je velká pravděpodobnost, že by o takový duel měly zájem. Je ovšem nejisté, zda by alespoň jeden z nich hrál na Slavii v požadovaném termínu.
 
“Los to může hodně ovlivnit, někdy ve druhé půlce ledna bychom pod širákem hrát už asi nechtěli,“ konstatoval Blažek s tím, že celý projekt by mohly zhatit také finance.
 
“Všechno se ještě musí podrobně naplánovat a je možné, že výsledná suma by byla vyšší, než jakou máme nyní představu. Ale já osobně si myslím, že v tom by problém nebyl,“ uzavřel obchodní manažer Slavie.

 

tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:25 15:15

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

   15:15

   Natural Track Luge - World Cup Final (Umhausen)

   15:40

   NBA – akce měsíce

   15:50

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   16:05

   Teleshop

   16:20

   Házená: Rhein-Neckar Löwen - SG Flensburg - Handewitt

 • Nova Sport 2

  • 14:55 16:55

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

   16:55

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

   18:55

   Teleshop

   19:10

   UFC Now (12)

   20:00

   Off-road Maraton (1)

   20:25

   Fotbal: Cesc Fábregas - záložník AS Monaco

Celý Program