Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 26.10. 2010 23:12

Hokejová Sparta odvolala trenéry, tým povedou Hořava a Rulík

Témata:

V hokejové Spartě skončili trenéři Miloš Holaň a David Volek, novými muži na střídačce klubu z Holešovic budou Miloslav Hořava a Radim Rulík.

Vedení hokejistů Sparty odvolalo i přes výhru v Mladé Boleslavi trenérskou dvojici Miloš Holaň - David Volek. Nahradí je Miloslav Hořava a Radim Rulík, kteří povedou třinácté mužstvo extraligové tabulky podle klubového webu poprvé už na středečním tréninku. Podle zákulisních informací by Holaň mohl převzít právě Mladou Boleslav, která propustila trenéry jen krátce před Spartou.
 

Holaň s Volkem vedli Spartu necelý rok, od 28. října loňského roku. V minulé sezoně došli s ambiciózním týmem do čtvrtfinále play off, kde Sparta nestačila na Vítkovice a prohrála 3:4 na zápasy.
 

V novém ročníku Pražané předváděli navzdory nabitému kádru velmi nepřesvědčivou hru a nasbírali pouhých 19 bodů ze 16 odehraných zápasů.
 

Spolu vedli už "dvacítku"
 

Devětačtyřicetiletý Hořava působil v minulosti ve Znojmě, v Karlových Varech, Mladé Boleslavi a Ústí nad Labem. Trénoval také reprezentaci do 20 let, kde mu Rulík pomáhal jako asistent. Naposledy vedl švédský klub MODO Hockey.
 

Rulík, jenž vedl v minulé sezoně prvoligový Chomutov, má za sebou extraligová angažmá v Karlových Varech a v Plzni. Býval asistentem Ivana Hlinky v Omsku či Jaroslava Holíka u reprezentační dvacítky, kterou vedl i jako hlavní trenér.
 

Oba kouči měli v této sezoně vést celek HC Lev v Kontinentální hokejové lize (KHL). Projekt však ztroskotal a oba se tak ocitli na volné noze.

tn.cz / ČTK