Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 1. 5. 2011

Hokejová Sparta angažovala bratry Rachůnkovy

Ivan Rachůnek
Zdroj: Mediafax
Ivan Rachůnek. Archivní foto
Témata:

Klub HC Sparta Praha získal dva ze tří hokejových bratrů Rachůnků. Na svém webu v neděli oznámil příchod útočníka Ivana Rachůnka ze Zlína i jeho mladšího sourozence Tomáše ze Znojma.

Zatímco Ivan Rachůnek patří k nejlepším forvardům hrajícím v extralize a těsně mu unikla nominace na světový šampionát na Slovensku, Tomáš Rachůnek strávil převážnou část kariéry v juniorských výběrech a první kroky mezi dospělými udělal až minulou sezonu, kdy působil v prvoligovém Znojmě a následně o patro výš v dresu Plzně.
 
Sparta už získala také slovenského útočníka Popradu Adama Lapšanského, o jehož přestupu s předstihem informovala slovenská média. Nový kontrakt podepsal gólman Tomáš Pöpperle.
 
Ivan Rachůnek strávil převážnou část kariéry v mateřském Zlíně, kde patřil k oporám. To samé si od vyhlášeného bojovníka slibují i na Spartě. Proto s ním uzavřeli hned tříletý kontrakt.
 
"Ivan je obrovský bojovník, hráč s dobrým bruslením a velkým srdcem. Tedy přesně typ hokejisty, které chceme v novém mužstvu mít. Během loňské sezony odváděl dobré výkony, o čemž jsme se několikrát přesvědčili na vlastní oči. Mohu potvrdit, že jsme jej hodně sledovali," prohlásil sportovní manažer klubu z Holešovic Otto Sykora.
 
Na adresu nejmladšího z rodu Rachůnků Tomáše, jenž podepsal smlouvu na jeden rok, pak dodal: "Myslím si, že z něj může vyrůst velice dobrý hokejista. Nyní přichází poprat se o své místo v prvním mužstvu.
 
"Sparta nevyloučila, že by se v příštích letech pokusila získat také nejstaršího a nejslavnějšího z rodinného klanu Karla Rachůnka, který momentálně reprezentuje Českou republiku na MS v Bratislavě a Košicích.
 
"Pro nadcházející sezonu to není aktuální, ale v dalších letech by se tomu tak mohlo stát,“ řekl s úsměvem Sykora o eventuálním příchodu obránce Jaroslavle.

tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   SSC Neapol - Arsenal FC

   13:00

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

 • Nova Sport 2

  • 05:05 07:00

   Fotbal: LA Galaxy - Houston Dynamo

   09:00

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   10:45

   Magazín NBA Action (29)

   11:15

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   13:00

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   15:00

   UFC Now (12)

Celý Program