Hokejisty Třince posílil nejlepší střelec slovenské extraligy Tománek

Roman Tománek
Zdroj: oficiální zdroj
Téma:

Hokejisty Třince před začátkem sezony posílil Roman Tománek, který má nahradit snipera Růžičku.

Úřadující český hokejový mistr z Třince už našel náhradu za kanonýra Martina Růžičku. Z Banské Bystrice přivedl jiného elitního střelce Romana Tománka, s nímž uzavřel jednoletý kontrakt, informuje deník Pravda.

 

Pětadvacetiletý slovenský útočník vstřelil v uplynulém ročníku slovenské extraligy vůbec nejvíc branek ze všech. V základní části jich nastřádal 29, v play-off pak přidal další dvě. "Během tří let v Bystrici jsem pokaždé vstřelil aspoň 20 gólů. Nyní se přede mnou otevřela možnost zahrát si kvalitní zahraniční ligu, tak jsem řekl, že to zkusím. Vedení klubu mi nedělalo žádné problémy, s Třincem jsem se domluvil na ročním hostování," uvedl Tománek.

 

Zvažoval i nabídku z KHL od popradského Lva, ale nakonec se rozhodl pro Oceláře. "Poprad mi nabízel dvoucestný kontrakt, což jsem nepovažoval za výhodně. Kdyby jsem se neprobojoval do prvního týmu, mohli mě poslat někam jinam za poloviční plat. To by byl krok zpátky," poznamenal dravý forvard.

 

Dobře si však uvědomuje, že ani v Třinci nedostane nic zadarmo. "Vím, že to nebude lehké. Musím trenéra přesvědčit o svých kvalitách. Budu v pozici cizince a z toho plyne zvýšené očekávání. Je rozdíl nastupovat v prvním nebo čtvrtém útoku. Já bych rád hrál v elitní formaci a chodil na přesilovky. Těším se na to, je to pro mě výzva," uzavřel Tománek.

tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:30 02:05

   Fotbal: Ligue 1 - přehled sezony

   02:05

   Fotbal: Evropská liga - TOP momenty sezony

   02:15

   Laax Open

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Columbus Blue Jackets - Anaheim Ducks

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 22:05 01:45

   World Darts Championship 2020

   01:45

   NHL - TOP momenty sezony

   09:00

   Laax Open

   09:30

   World Cup of Pool 2019

   13:00

   Fotbal: FC Metz - Paris Saint - Germain

   14:45

   Fotbal: Olympique Lyon - Girondins Bordeaux

Celý Program