Hokejista Vašíček prožívá mizerné období. Lékem snad bude syn

Jiří Vašíček
Zdroj: Mediafax
Jiří Vašíček
Téma:

Po dvouzápasové absenci se v pondělí vrátil do sestavy hokejistů Slavie zadák Jiří Vašíček. Zápas s Mladou Boleslaví se mu ale příliš nepovedl. Kromě jiného se přimotal ke kurióznímu vlastnímu gólu, jeho tým však přesto vyhrál 4:3.

Jindy dobře naloženému bekovi tentokrát moc do řeči nebylo, na rozhovor ale nakonec kývnul. Dobře přitom věděl, že se debata bude točit hlavně kolem 43. minuty, kdy ho Petr Kuboš hledal zadovkou před vlastní bránou, Vašíčkovi ale přeskočil kotouč hůl a skončil za zády dezorientovaného brankáře Miroslava Kopřivy. Boleslav v tu chvíli vyrovnala na 3:3 a dostala se na koně.
 
"Už jsem zvedal hlavu, kam to budu nahrávat, jenže puk mi skočil přes hokejku. Jestli tam byl nějaký hrbol, sám nevím, prostě se to stalo. Bohužel to prošlo i přes Míru, zkrátka hodně smolný gól," hlesl důrazný obránce a vyrojily se mu vzpomínky na minulost.
 
"Já už jsem to tu jednou zažil, když si podobnou branku dal Roman Červenka s Karlem Slobodou. Myslel jsem, že něco takového už nikdy neuvidím, a teď se mi povedlo prakticky totéž. Doufám, že to tím mám vybrané. Jestli se to ještě bude opakovat, už to musí udělat soupeř," hořce se pousmál.
Kuriózní situace s ním zamávala.
 
"Psychicky jsem z toho byl dost špatný. Vrátil jsem se do sestavy a chtěl pomoci klukům i sám sobě, mé výkony totiž předtím nebyly takové, jak si je představuji. No a pak se namotám k takovému gólu...," kroutil hlavou.
 
Ihned po smolném zásahu se dočkal podpory spoluhráčů, kteří se všemožně snažili mu pomoci. "Nikdo na mě nekřičel, ani mi nic nevyčítal. Chtěli mě zvednout, že se nic neděje a zápas je ještě otevřený. Jsem jim za to vděčný,“ poznamenal Vašíček, který byl ještě v minulé sezoně klíčovým hráčem svého týmu, v aktuálním ročníku mu však pohoda zatím schází.
 
Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 
"Jen doufám, že se do toho zase brzy dostanu. Je to pro mě těžké. Člověk nad tím hodně přemýšlí a říká si, že už to snad musí být lepší. Kdybychom ten zápas ale nakonec nevyhráli, byl bych z toho ještě dlouho dost špatný," přiznal Vašíček a dodal: "Doma mám malého synka, budu zapomínat s ním. Ale když pak přijdete na led, v té hlavě to prostě je. Tím si asi během kariéry musí projít každý, mě to potkalo právě teď. Snad se to brzy zlomí a budu hrát stejně jako dřív."

Mediafax
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Minnesota Wild - Carolina Hurricanes

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Jorge Lorenzo - Válečník

   12:30

   MotoGP - VC USA 2019 (závod Moto3)

   13:20

   MotoGP - VC USA 2019 (závod Moto2)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: DFB - Pokal Finále 2018: Bayern Mnichov - Eintracht Frankfurt

   09:00 10:50
   10:50

   UFC Reloaded (29)

   11:50

   FIVB Beach Volleyball - Tokio

   13:20

   NBA Classic Games: Los Angekes Lakers - Detroit Pistons

   14:55

   Fotbal: Montpellier HSC - AS Saint - Étienne

   16:40

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (4)

Celý program