Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 22.9. 2012 11:41
další brankář z nhl

Gólman Neuvirth už je na Spartě. Čeká ho křest proti Jágrovi?

Michal Neuvirth
Zdroj: isifa.com
Michal Neuvirth
Témata:

Sparta hlásí svou první posilu ze zámoří. V Holešovicích už trénoval gólman Michal Neuvirth, opora Washingtonu Capitals. Je možné, že už v neděli nastoupí proti Kladnu.

Michal Neuvirth dorazil ze zámoří do Prahy v pátek, ale nelenil a po pouhých třech hodinách spánku už naskočil na led a s novým týmem si zatrénoval.
 

Možná i proto, aby už v neděli byl připravený na prestižní souboj s kladenskou enklávou. Na led Sparty přijedou Rytíři v čele s Jágrem a celou pětkou z NHL. To v rudém dresu by v té chvíli čelil těžkému kladenskému kalibru jediný hráč ze zámoří, právě Michal Neuvirth.

Michal Neuvirth
Zdroj: isifa.com Michal Neuvirth

 

Když se začalo mluvit o výluce, měl jasno. „Nějaké nabídky jsem měl, ale Sparta je pro mě jasné privilegium, chtěl jsem tu hrát už jako malé dítě. Strávil jsem zde tři výborné roky v mládeži, je pro mě srdeční záležitost,“ říká přesvědčivě.
 

S Pražany týden pracoval na tom, aby se doladily formality. „Jasné, že budu nastupovat za Spartu bylo zhruba od 15. září. Poté se domlouvaly podmínky, pojištění,“ přiznává Michal Neuvirth.

Michal Neuvirth
Zdroj: isifa.com Michal Neuvirth

 

Sparta měla před sezonou jasnou jedničku v Marku Schwarzovi, po příchodu Neuvirtha ale zřejmě přijde změna.
„Marek je jednička týmu, nikdo neví, jak dlouho tady budu, nechávám tomu volný průběh. Švára je skvělý gólman, já myslím, že vytvoříme výbornou brankářskou dvojici,“ věří v Neuvirth v bezproblémovou spolupráci.


Prvním českým gólmanem z NHL, který už okusil extraligu, byl v pátek Ondřej Pavelec. Premiéra mistru světa z roku 2010 moc nevyšla, v dresu Bílých Tygrů nezabránil prohře 1:4 s Českými Budějovicemi.
 

ft TN.cz