Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

GM Sparty Bříza: Tuto sezonu jsme totálně ZPACKALI

Petr Bříza
Zdroj: Mediafax
Petr Bříza
Témata:

Hokejisté Sparty se nedostali do play off a to bude mít pro pražský tým následky. Bříza v nejbližší době bude jmenovat nový sportovní management týmu.

Hokejová Sparta Praha měla být jedním z hlavních favoritů na extraligový titul, místo toho ji ale čekají boje o udržení. "Takový scénář jsem si nedokázal představit ani v tom nejhorším snu," prohlásil generální manažer Sparty Petr Bříza na webových stránkách klubu.

 

"Naším úkolem je dokončit tuto sezonu bez finančního propadáku"

 

Pět kol před koncem základní části Tipsport extraligy dělí Pražany od postupu do předkola play-off 14 bodů. Klub se tak s předstihem zbavil několika zkušených hráčů a sezonu hodlá dohrát především s mladými a perspektivními hokejisty. "Nedosáhli jsme na plánovaná umístění, a to pro nás znamená finančně značné ztráty. Naším úkolem je dokončit tuto sezonu bez finančního propadáku. V současné ekonomické situaci není tenhle úkol vůbec jednoduchý a my musíme nutně zajistit vyrovnaný rozpočet klubu pro začátek příští sezony," objasnil Petr Bříza.

Lukáš Luňák
Zdroj: Mediafax Lukáš Luňák je velkým příslibem pro budoucnost.

Současný stav Sparty je pro něj dost skličující. "Prožíváme naprosto katastrofální sezonu, kterou jsme totálně zpackali. Nemůžeme se divit, že nyní čelíme frustraci ze strany fanoušků. Je to přirozené, mají na to právo. I přesto je obdivuhodné, jak nás celou dobu podporovali. Toho si opravdu ceníme, patří jim za to náš dík i respekt," nechal se slyšet Bříza.

 

Sparta půjde cestou vychovávání vlastních talentů

 

Ovšem hlavně jemu fanoušci vyčítají, do jaké bídy se jejich milovaný klub dostal. "Byli jsme spolu s trenéry na začátku sezony přesvědčeni, že se nám tým podařilo vhodně doplnit. Bohužel se ale nepodařila najít ta správná chemie v týmu, nefungovalo nám téměř nic a propadali jsme se až do této situace," brání se Bříza s tím, že se trápící mužstvo pokusil několikrát nakopnout, ani jeden pokus však nevyšel.

 

Nyní už tak myslí hlavně na budoucnost. "Musíme fanouškům ukázat jasnou vizi, jak pokračovat do budoucna, dát jim důvod zapomenout na tuto sezonu. Mám za sebou desítky hodin jednání při hledání nového sportovního ředitele a dalšího sportovního manažera pro scouting a rozvoj hráčů Sparty," konstatoval šéf pražského klubu. "Musíme ušetřit a hrát pouze s kádrem, který si můžeme finančně dovolit. Na sportovní provoz celého klubu včetně mládeže potřebujeme částku kolem 110 milionů korun. A nedisponujeme prostě částkami v řádu desítek milionů, abychom si mohli dovolit kupovat hotové hráče. Ale věříme, že vybudujeme trpělivě další generace hokejistů, kteří Spartu potáhnou," uzavřel Bříza.

tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:00 12:25

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   12:25

   Off-road Maraton (2)

   12:55

   Polední Sportovní noviny

   13:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   15:00

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   16:45

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

 • Nova Sport 2

  • 12:05 12:30

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   12:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Verbier)

   13:00

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

   14:45

   Element (388)

   15:00

   UFC Main Event (3)

   15:50

   Fotbal: AS Monaco - Amiens SC

Celý Program