Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 11. 3. 2012

Favorit jsme pouze papírově, řekl po porážce s Kometou sparťan Ivan Rachůnek

Ivan Rachůnek
Zdroj: Mediafax
Témata:

Jako od vítěze základní části Tipsport extraligy se od hokejistů Sparty čeká minimálně postup do semifinále play-off, první krok jim ale nevyšel. Na úvod čtvrtfinálové série s Kometou prohráli v sobotu doma 3:4.

Sparta přitom nesehrála vůbec špatný zápas. Místy byl její tlak až drtivý, ale co je to platné, když v koncovce domácí vyhořeli. Sice dali tři branky, mělo jich být ale víc. A to si uvědomuje také útočník Ivan Rachůnek. "Celé to bylo o tom, že jsme neproměňovali vyložené šance a neodskočili soupeři na dva góly. Pak by to vypadalo asi trochu jinak," hlesl v rozhovoru s novináři.
 

Do řeči mu vůbec nebylo. Často koukal do země a snad třikrát odpověděl tím samým způsobem. "Co jsme dělali špatně a musíme změnit, je teď těžké nějak hodnotit. My si to všechno řekneme až v neděli na poradě s trenérem," opakoval třicetiletý forvard.
 

On sám dal ve 24. minutě krásný druhý gól Sparty, čímž poslal svůj tým do vedení 2:1. V tu dobu domácí mužstvo na ledě kralovalo, jenže v tlaku nakonec polevilo a nechalo Kometu vrátit se do utkání. "Těžko se v takovém tlaku udržíte celý zápas. Ale určitě jsme z něj mohli vytěžit víc než dva góly, to ano. Bohužel to nevyšlo," pokrčil rameny.
 

Poté nevěřícně kroutil hlavou nad poznámkou, že se od Sparty všeobecně očekává postup. "Favorit jsme pouze papírově. Dělají ho z nás média, ale něco jako favorit v play-off neexistuje. Proto je to tak krásná část sezony. Každý tam může porazit každého," prohodil Rachůnek a na závěr kvitoval zaplněné ochozy.
 

Na holešovické tribuny si v sobotu našlo cestu deset a půl tisíce diváků. "Atmosféra byla fakt nádherná. Hokej se hraje pro lidi a je báječné, když jich na play-off přijde tolik. To se pak všem hraje mnohem lépe, než kdyby tu bylo prázdno," prohlásil útočník Sparty.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 20:40 22:45

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   22:45

   NHL News

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

   23:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   01:05

   Natural Track Luge - World Championship

   01:35

   NHL: Washington Capitals - Carolina Hurricanes

 • Nova Sport 2

  • 21:00 23:00

   NBA: Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets

   23:00

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   00:45

   Major League Soccer Highlights (8)

   01:15

   Premier League Darts 2019

   09:00

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   10:40

   UFC Unleashed (3)

Celý Program