Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 26. 11. 2011

Extraligové kluby svolávají schůzku se svazem, řešit se bude uvolňování hokejistů do reprezentace

hokej sparta zlín
Zdroj: Mediafax
Témata:

Příští týden ve středu se v Praze uskuteční mimořádná schůze mezi zástupci extraligových klubů a Českým svazem ledního hokeje (ČSLH), důvodem jsou spory ohledně nominací na akce národního mužstva.

Neshody mezi oběma stranami panovaly už v minulé sezoně, letos se rozhořely znovu před první reprezentační akcí této sezony, kterou byl finský turnaj Karjala. Manažer Pardubic Zbyněk Kusý nechtěl uvolnit kapitána týmu Petra Koukala, trenér národního celku Alois Hadamczik byl ale neoblomný. A nakonec se dočkal, hbitý forvard se však připojil k týmu o den později.
 

Nyní hrozí ještě mnohem dalekosáhlejší spor. Prosincový Channel One Cup totiž termínově koliduje hned s několika klubovými akcemi. Pardubice, Plzeň i České Budějovice čeká finálová fáze European Trophy, Vítkovice zase o pár dní později sehrají prestižní turnaj Spengler Cup.
 

"Kluby chtějí předejít případným problémům a iniciovaly na středu schůzku, které se zúčastní zástupci APK, předseda svazu Tomáš Král a generální sekretář Martin Urban. Tam si řekneme, co bude dál. Je potřeba hledat nějaké řešení, které bude nejlepší pro všechny," potvrdil Zdeněk Zikmund.
 

Mediafax