Jak přestup přijmou fanoušci?

Exslávista Vondrka míří do Sparty. Proti „svým“ nastoupí už v neděli

Michal Vondrka
Zdroj: isifa.com
Téma:

Slíbil, že když se vrátí do české ligy, půjde zpět do Slavie. Nyní se hokejista Michal Vondrka skutečně vrací. Ovšem neobleče červenobílý dres, ale barvy největšího rivala. Jak zareagují fanoušci v blížícím se derby?

Býval oporou slávistického hokeje. V červenobílém dresu hrál s dvěma krátkými přestávkami osm let. Pak ho zlákala KHL. Ve Slovanu Bratislava nastupoval od sezóny 2012/13. Když odcházel, dal rozhovor pro klubový web.

 

Na otázku, zda v případě návratu do české extraligy obleče znovu sešívaný dres, řekl: „Vím, že Růža (tehdejší trenér Slavie Vladimír Růžička) mě dostal do velkého hokeje, nebo spíš tam, kde jsem teď. On mě vytáhl z Budějovic a dal mi šanci a chtěl bych mu to oplatit tím, že kdybych se vrátil, tak bych šel do Slavie.“

 

K oplácení však nakonec nedojde. Vondrka se po problémech s nedodržováním smlouvy vrací ze Slovanu do české ligy, navlékne si ale dres pražské Sparty. „„Byla to dlouhá a složitá jednání, ale jsem rád, že se nám je podařilo dotáhnout do úspěšného konce,“ řekl pro internetové stránky HC Sparta Patrik Martinec, sportovní manažer holešovického klubu.

 

„Hráč od nás dostal lukrativní nabídku již v prosinci, ale působení ve Slavii odmítl a nyní projevil zájem o přestup ze Slovanu do Sparty, která od nás odkoupila hráčská práva na extraligu,“ vysvětlil na oficiálních slávistických stránkách majitel klubu Vladimír Pitter.

 

Fanoušci Slavie ale tento přestup nenesou příliš dobře. Před blížícím se pražským derby, které se odehraje už 1. února, se na sociálních sítích množí negativní reakce. Jedni vyzývají k vypískání hráče, jiní plánují roztrhat dres s jeho jménem.

 

Úplně jednoduché to však nebude mít ani s některými sparťanskými fanoušky. „Čekám, kdy oznámí, že přichází Furch,“ předpovídá ironicky jeden z nich na Facebooku, že by Sparta mohla přivést i současného gólmana Slavie.

 

Pravdou ale je, že přestupy mezi pražskými „S“ jsou v hokeji častější než ve fotbale. Oba dresy oblékali například Jaroslav Bednář, Michal Sup, Radek Duda a řada dalších hokejistů. Většinou vše proběhlo bez větších emocí fanouškovských táborů.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Philadelphia Union - Sporting Kansas City

   15:00 16:50
   16:50

   Monster Energy Supercross Geneva

   17:20

   Magazín Evropské ligy (18)

   17:50

   NHL News

   18:05

   NHL: Boston Bruins - Philadelphia Flyers

   19:50

   Běhej lesy - Brdy

 • Nova Sport 2

  • NHL: Boston Bruins - Philadelphia Flyers

   15:00 16:45
   16:45

   RunTour - České Budějovice

   16:55

   Nova Cup - Teplice nad Metují

   17:05

   NBA: Boston Celtics - Portland Trail Blazers

   19:10

   Basketbal: Jimmy Butler - NEJ akce 2015 - 2020

   19:35

   NBA: Miami Heat - Toronto Raptors

Celý program