vrátí se do khl?

Červenka a Lev? Do poloviny října s nikým jednat nebudu, říká Růžička

Vladimír Růžička
Zdroj: Mediafax
Vladimír Růžička
Téma:

Roman Červenka možná znovu zamíří do KHL, práva na služby excelentního střelce už pražský HC Lev získal od Omsku. Trenér Slavie Vladimír Růžička ale zatím odmítá jednání, minimálně do poloviny října zůstane Červenka ve Slavii.

Zprávu o získání práv na svojí osobu se dověděl Roman Červenka před zápasem v Pardubicích, který Slavia vyhrála 5:2. Budoucnost ale rozhodně řešit nechtěl.
 

„Já jsem se akorát dozvěděl, že proběhl ten obchod,“ řekl po vítězství Slavie na východě Čech. „Zatím bych chtěl zůstat ve Slavii, mám nějakou dohodu s trenérem Růžičkou,“ přiznal.


Konkrétním faktem je, že kouč Slavie Vladimír Růžička se dohodl s dvojicí Roman Červenka – Vladimír Sobotka na angažmá do poloviny října. A je zřejmé, že Červenka chce dohodu dodržet.„S Romanem jsem primárně dohodnutý do 15. října, s tím že si potom sedneme co dál. Ale chceme ho udržet co je to možné. Byl bych rád, aby minimálně do začátku listopadu hrál ve Slavii,“ říká trenér Slavie. První termín byl stanoven v návaznosti na dění v NHL. Pokud by se ale zámořská soutěž nerozeběhla, sešívaní by se střelce zbavovali neradi.


Vzhledem k dobrým vztahům Slavie s Červenkou je pravděpodobné, že forvard Calgary Flames by do reprezentační přestávky mohl zůstat v „sešívaném“ dresu.


Poté, co Lev Praha odkoupil od Omsku práva na Červenku, se však zdá, že o vynikajícího snajpra stojí i účastník KHL.


Na konci října navíc Lev odehraje sérii pěti zápasů v domácím prostředí, včetně šlágru s CSKA Moskva, který bude hostit O2 arena. Červenka by se tak ani nemusel stěhovat z haly do haly.


„Co se týče Lva, tak nás nikdo neoslovil. A ani do toho 15. října s nikým mluvit nechci. První budeme jednat s Romanem a bude záležet na tom, co bude chtít on,“ říká Vladimír Růžička.


Roman Červenka zatím v extralize nastřádal během čtyř zápasů 3 góly a 5 asistencí a patří do společnosti 10 nejproduktivnějších hráčů ligy. Úspěšný byl ale i v KHL. V sezoně 2010-11 se stal nejlepším střelcem soutěže.


Jjisté je i to, že by se Červenka pražskému Lvu hodil. Po vynikajícím začátku se pražský účastník Kontinentální hokejové ligy začal trápit. Ve dvou posledních zápasech prohrál 1:6 v Magnitogorsku a 2:5 v Čeljabinsku.

ft tn.cz / hum
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL Classic games: Detroit Red Wings - Nashville Predators

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Skotsko - Francie

   12:50

   Element (415)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: DFB - Pokal Finále 2017: Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund

   09:00 10:50
   10:50

   Magazín Evropské ligy (17)

   11:45

   UFC Countdown: Nunes vs. Spencer

   12:35

   Inside the Octagon: Nunes vs. Spencer

   13:00

   NBA Classic Games: Boston Celtics - Chicago Bulls

   14:45

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

Celý program