Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

vrátí se do khl?

Červenka a Lev? Do poloviny října s nikým jednat nebudu, říká Růžička

Vladimír Růžička
Zdroj: Mediafax
Vladimír Růžička
Témata:

Roman Červenka možná znovu zamíří do KHL, práva na služby excelentního střelce už pražský HC Lev získal od Omsku. Trenér Slavie Vladimír Růžička ale zatím odmítá jednání, minimálně do poloviny října zůstane Červenka ve Slavii.

Zprávu o získání práv na svojí osobu se dověděl Roman Červenka před zápasem v Pardubicích, který Slavia vyhrála 5:2. Budoucnost ale rozhodně řešit nechtěl.
 

„Já jsem se akorát dozvěděl, že proběhl ten obchod,“ řekl po vítězství Slavie na východě Čech. „Zatím bych chtěl zůstat ve Slavii, mám nějakou dohodu s trenérem Růžičkou,“ přiznal.


Konkrétním faktem je, že kouč Slavie Vladimír Růžička se dohodl s dvojicí Roman Červenka – Vladimír Sobotka na angažmá do poloviny října. A je zřejmé, že Červenka chce dohodu dodržet.

Roman Červenka a Vladimír Sobotka
Zdroj: Mediafax Roman Červenka a Vladimír Sobotka


„S Romanem jsem primárně dohodnutý do 15. října, s tím že si potom sedneme co dál. Ale chceme ho udržet co je to možné. Byl bych rád, aby minimálně do začátku listopadu hrál ve Slavii,“ říká trenér Slavie. První termín byl stanoven v návaznosti na dění v NHL. Pokud by se ale zámořská soutěž nerozeběhla, sešívaní by se střelce zbavovali neradi.


Vzhledem k dobrým vztahům Slavie s Červenkou je pravděpodobné, že forvard Calgary Flames by do reprezentační přestávky mohl zůstat v „sešívaném“ dresu.


Poté, co Lev Praha odkoupil od Omsku práva na Červenku, se však zdá, že o vynikajícího snajpra stojí i účastník KHL.


Na konci října navíc Lev odehraje sérii pěti zápasů v domácím prostředí, včetně šlágru s CSKA Moskva, který bude hostit O2 arena. Červenka by se tak ani nemusel stěhovat z haly do haly.


„Co se týče Lva, tak nás nikdo neoslovil. A ani do toho 15. října s nikým mluvit nechci. První budeme jednat s Romanem a bude záležet na tom, co bude chtít on,“ říká Vladimír Růžička.


Roman Červenka zatím v extralize nastřádal během čtyř zápasů 3 góly a 5 asistencí a patří do společnosti 10 nejproduktivnějších hráčů ligy. Úspěšný byl ale i v KHL. V sezoně 2010-11 se stal nejlepším střelcem soutěže.


Jjisté je i to, že by se Červenka pražskému Lvu hodil. Po vynikajícím začátku se pražský účastník Kontinentální hokejové ligy začal trápit. Ve dvou posledních zápasech prohrál 1:6 v Magnitogorsku a 2:5 v Čeljabinsku.

ft tn.cz / hum

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 22:45

   Ragby: Wasps - Harlequins

   22:45

   NHL News

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

   23:05

   Moto GP - VC Francie (závod Moto3)

   00:05

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   01:05

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

 • Nova Sport 2

  • 21:00 23:00

   Fotbal: SM Caen - Girondins Bordeaux

   23:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Montpellier HSC

   00:45

   NBA: Milwaukee Bucks - Toronto Raptors

   02:50

   RunTour – Brno

   03:05

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   09:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

Celý Program