Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

kdo tam pojede?

Židlický, Michálek, Hemský! Růžička oznámil jména, se kterými už nepočítá

Marek Židlický
Zdroj: Mediafax
Marek Židlický

Čtyřikrát NE! Vladimír Růžička pomalu škrtá ze seznamu vysněných posil. Českou hokejovou reprezentaci neposílí na mistrovství světa ani Marek Židlický z New Jersey, Zbyněk Michálek z Phoenixu, nebo útočníci Milan Michálek s Alešem Hemským z Ottawy.

Vladimír Růžička tak aspoň doufá, že na turnaj do Minsku přesvědčí hráče z Tampy Bay, která v úterý vypadla v prvním kole Stanleyova poháru. V týmu Lightning působí útočník Ondřej Palát a obránci Radko Gudas s Andrejem Šustrem.


"Mluvil jsem s nimi už předtím a posílají se tam všechny náležitosti, aby byli uvolněni, takže uvidíme," uvedl Růžička, který má zatím jedinou jistou posilu z NHL - útočníka Jiřího Hudlera z Calgary. Výsledku zdravotních prohlídek hráčů Tampy Bay se kouč nebojí. "Buď hráč přijede, nebo nepřijede. Víc se stát nemůže," řekl Růžička.


Starovový trenér národního týmu se musel vzdát naděje, že mužstvo posílí Marek Židlický. "Je dobitý po sezoně. Letos nepojede, orazí si," uvedl kouč na adresu mistra světa z roku 2005, který hrál v národním týmu vždy klíčovou roli při přesilovkách. "Domlouvali jsme se na další mistrovství světa. Sezona je dlouhá, hráči toho mají strašně moc za sebou. Říkal, že nastává čas pro mladší, ukecat se mi ho nepovedlo," litoval Růžička.


Zbyněk Michálek má problémy s kyčlí a hrozí mu prý operace. Jeho bratr Milan stejně jako Hemský, kteří spolu zakončili sezonu v dresu Ottawy, nemají smlouvu na příští sezonu a Růžička s jejich účastí na šampionátu proto příliš nepočítal. "Asi nepojedou," uvedl Růžička, který stále čeká na vyjádření hvězdného Jaromíra Jágra z New Jersey.


S týmem už nově trénuje první akvizice ze zámoří, obránce Michal Jordán, který strávil celý ročník na farmě Caroliny v Charlotte v AHL. Růžička otestuje třiadvacetiletého nováčka v národním týmu v duelech Euro Hockey Challenge ve Švýcarsku. "Důležitější než trénink budou zápasy. Uvidíme v pátek a v neděli," řekl na Jordánovu adresu.

ram, čtk TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 14:35 15:00

   Golden Fly Series - Golden Roof Challenge

   15:00

   Wild and Young - Kayak Portrait Adiran Mattern

   15:30

   Attakwas Extreme

   16:00

   Mistrovství světa SKIF 2019

   18:00

   Off-road Maraton (4)

   18:20

   Rychlá kola (7)

 • Nova Sport 2

  • 13:15 15:15

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   15:15

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   15:45

   Hokejky pro Kluka Puka 2019

   15:55

   PDC Czech Darts Open 2019

   17:30

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   20:05

   World Matchplay Darts 2019

Celý Program