Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 6.1. 2015 10:52
legenda československa

Zemřel Vlastimil Bubník (†83), zářil v hokejové i fotbalové reprezentaci

Zdroj: TV Nova

Smutnou zprávu přinesl dnes ráno oficiální web hokejistů Komety Brno. Ve věku 83 let zemřel Vlastimil Bubník, legendární hokejista, který se ale dokázal prosadit i do fotbalové reprezentace.

Bubník je ikonou nejen brněnského, ale i československého hokeje. Národní tým reprezentoval na devíti světových šampionátech, čtyřikrát se zúčastnil olympijských her. Přispěl k zisku bronzu z olympiády v Innsbrucku v roce 1964 a ke dvěma bronzovým a jedné stříbrné medaile z mistrovství světa. Československý dres oblékl ve 127 případech.

 

Brněnské hokejisty dovedl ke všem jedenácti titulům v historii. Po skončení aktivní kariéry trénoval áčko Komety i její dorost, se kterým vybojoval mistrovský titul. Za vše, co pro sportovní slávu města udělal, byl vyhlášen nejlepším hráčem Komety v její více než šedesátileté historii.

 

„Je to pro všechny hluboká ztráta. Odešla největší legenda klubu. Rodině a všem blízkým vyjadřujeme upřímnou soustrast,“ říká smutně majitel Komety Libor Zábranský.

 

V roce 1997 byl Vlastimil Bubník zařazen do mezinárodní hokejové síně slávy IIHF. Do Československé síně slávy byl zařazen v roce 2008.

 

Neproslavil se ale jen jako hokejista. Byl i výborným fotbalistou. Jedenáctkrát se objevil v reprezentačním výběru. Byl členem bronzového týmu na evropském šampionátu ve Francii v roce 1960. Na prvoligové úrovni hrál v letech 1957-1967.

TN.cz