je to originál

Žádná věda, pásek stačí! A mladý Fiala trefuje i české šibenice

Kevin Fiala
Zdroj: Twitter
Kevin Fiala
Témata:

Je to taková hokejová specialitka. Vzít pásku a omotat čepel hokejky. Skoro všichni to motají stejně, jen švýcarský mladík Kevin Fiala je originál. Ale jeho střely jsou hodně přesné. Bohužel, končily i v české brance.

Byl to právě tenhle drzý borec, který ve svých 18 letech dost dobře poutá zraky trenérů z NHL. Ruce si mnou zástupci Nashvillu, kteří ho loni draftovali jako 11. v pořadí. On na ligu možná trochu pomýšlí, ale zatím si užívá mistrovství světa dvacítek.


"Ano, byla tam o trochu větší motivace, když to bylo proti Čechům. Ale já to nějak nemám rád, je to takové zvláštní," přiznal pro švédský server Hockeysverige, když vysvětloval, jak se mu proti zemi, kde se narodil jeho táta, hrálo.


Na to , že je mu 18 let, válí nejenom na ledě. Vyrůstal ve Švýcarsku a tak mluví klasickou swiss-deutsch, ale hodně obstojně válí i jinými jazyky. V pohodě vystřihl rozhovor v češtině pro česká média a i ve švédštině, vždyť už druhým rokem hraje za Jönköping.


Jenže hokejové fajnšmekry pobavilo právě tejpování hokejky. "Jo, dávám si jeden pásek na forhend a druhý na bekhend," říká se samozřejmostí. Možná tím ušetří hokejovým klubům pár korun za omotávky. Jen ty hokejky asi trochu víc trpí. "Vidíte, je to trend. Ale nebudu mu radit, když dává takové góly," směje se kanadský trenér John Fust, který vede Švýcary na šampionátu.


Kevin Fiala má před sebou slibnou budoucnost a i spoluhráči ho uznávají. "Podle mě má Kevin nejlepší ruce na celém turnaji," říká jeho parťák z týmu Noah Rod. Svědčí mu, že hraje mezi dospělými. Loni ho dokonce vzali i na mistrovství světa mužů a neztratil se. V sedmi zápasech posbíral dvě asistence. Možná škoda, že nehraje za Česko...
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:00 13:00

   Ligue 1 Highlights (17)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Basketbal: Nižnij Novgorod - Iberostar Tenerife

   14:45

   Magazín Evropské ligy (6)

   15:35

   Rebel Prague Darts Masters 2019 - Souboj LegendOhlédnutí za šipkařskou exhibicí s účastí Phila Taylora

   15:55

   Rychlá kola (12)

 • Nova Sport 2

  • 11:00 13:00

   NBA: Philadelphia 76ers - Denver Nuggets

   13:00

   NHL: Los Angeles Kings - New York Rangers

   14:45

   NHL – akce měsíce

   14:55

   Basketbal: Besiktas Sompo Sigorta - PAOK

   16:35

   World Rookie Tour - Part 1

   17:00

   UFC Reloaded (9)

Celý Program