Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

je to originál

Žádná věda, pásek stačí! A mladý Fiala trefuje i české šibenice

Kevin Fiala
Zdroj: Twitter
Kevin Fiala
Témata:

Je to taková hokejová specialitka. Vzít pásku a omotat čepel hokejky. Skoro všichni to motají stejně, jen švýcarský mladík Kevin Fiala je originál. Ale jeho střely jsou hodně přesné. Bohužel, končily i v české brance.

Byl to právě tenhle drzý borec, který ve svých 18 letech dost dobře poutá zraky trenérů z NHL. Ruce si mnou zástupci Nashvillu, kteří ho loni draftovali jako 11. v pořadí. On na ligu možná trochu pomýšlí, ale zatím si užívá mistrovství světa dvacítek.


"Ano, byla tam o trochu větší motivace, když to bylo proti Čechům. Ale já to nějak nemám rád, je to takové zvláštní," přiznal pro švédský server Hockeysverige, když vysvětloval, jak se mu proti zemi, kde se narodil jeho táta, hrálo.


Na to , že je mu 18 let, válí nejenom na ledě. Vyrůstal ve Švýcarsku a tak mluví klasickou swiss-deutsch, ale hodně obstojně válí i jinými jazyky. V pohodě vystřihl rozhovor v češtině pro česká média a i ve švédštině, vždyť už druhým rokem hraje za Jönköping.


Jenže hokejové fajnšmekry pobavilo právě tejpování hokejky. "Jo, dávám si jeden pásek na forhend a druhý na bekhend," říká se samozřejmostí. Možná tím ušetří hokejovým klubům pár korun za omotávky. Jen ty hokejky asi trochu víc trpí. "Vidíte, je to trend. Ale nebudu mu radit, když dává takové góly," směje se kanadský trenér John Fust, který vede Švýcary na šampionátu.


Kevin Fiala má před sebou slibnou budoucnost a i spoluhráči ho uznávají. "Podle mě má Kevin nejlepší ruce na celém turnaji," říká jeho parťák z týmu Noah Rod. Svědčí mu, že hraje mezi dospělými. Loni ho dokonce vzali i na mistrovství světa mužů a neztratil se. V sedmi zápasech posbíral dvě asistence. Možná škoda, že nehraje za Česko...
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 15:35

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   15:35

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   16:35

   Major League Soccer Highlights (24)

   17:05

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Stade Brestois

   18:50

   Odpolední Sportovní noviny

   18:55

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

 • Nova Sport 2

  • 13:00 15:30

   Melbourne Darts Masters

   15:30

   Major League Soccer Highlights (24)

   16:00

   UFC Ultimate knockouts (1)

   16:25

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (3/3)

   17:20

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - THW Kiel

   18:45

   Element (394)

Celý Program