Vyhodíte nás dveřmi a přilezeme oknem, směje veterán Nedvěd

Petr Nedvěd
Zdroj: Mediafax
Petr Nedvěd v tréninkovém dresu hokejové reprezentace.
Téma:

Po dlouhých patnácti letech se do české hokejové reprezentace vrací zkušený útočník Petr Nedvěd, jenž bude na turnaji Karjala vykonávat funkci kapitána.

Devětatřicetiletý Nedvěd působil v útrobách vysočanské haly, kde reprezentace trénovala, tradičně uvolněně. Rozdával úsměvy a z každého jeho slova bylo cítit, jak si pozvánky od trenéra Aloise Hadamczika váží.
 

"Po nedělním zápase jsem se už nemohl dočkat, až kluky uvidím a zatrénuji si s nimi. Některé z nich znám jen z novin nebo televize a jsem rád, že mám možnost je teď poznat. Doufám, že za tu krátkou dobu vytvoříme skvělou partu a bude se nám dařit," prohlásil obklopen zástupci médií.
 

Pozvánka do reprezentace jako dárek k narozeninám
 

Nominace do reprezentace se dočkal krátce před svými čtyřicátými narozeninami. "Jako předčasný dárek to ale neberu. Těch narozenin bylo už tolik, že ani není co slavit. Avšak samozřejmě jsem šťastný, že tu můžu být. Je pro mě velká čest reprezentovat naši zem a beru to jako obrovskou výzvu," konstatoval lídr Bílých Tygrů z Liberce.
 

Hadamczik mu podle očekávání svěří kapitánské "céčko". "Bylo to rozhodnutí trenérů, velice krátce jsme si o tom pohovořili. Asi to vyplynulo z toho, že jsem tady jasně nejstarší. Nějaké zkušenosti tam jsou," usmál se Nedvěd, který by některým mladým spoluhráčům mohl dělat otce.
 

Když hrál v reprezentaci naposledy, jeho nynějšímu parťákovi v národním týmu Jakubu Orsavovi bylo teprve pět let. "Těžko to nějak komentovat. Vyhodíte nás dveřmi a přilezeme oknem, pořád se nějak vracíme. Já jen doufám, že nebudu muset dělat domácí úkoly," rozesmál se Nedvěd.
 

"Samozřejmě mám radost z toho, že se nám starším pořád daří. Třeba Jarda Jágr má pořád skvělé úspěchy. Já už si spíš připadám jako jeho velký fanoušek, protože ho pořád chválím. Ale nejde jen o něj, i Martin Straka pořád hraje na top úrovni. Je vidět, že i v tolika letech motivaci ztratit nemusíte," dodal Nedvěd.
 

Že by ve svém věku na mezinárodní úroveň už nestačil, se Nedvěd nijak neobává. "V Liberci se můj čas na ledě často blíží 30 minutám, což je strašná porce. Poslední zápasy jsem se proto cítil trochu unavený, ale do čtvrtka je času dost, takže nějakou sílu snad naberu," nepochybuje slavný veterán.
 

Světový pohár byla kaňka, kterou jsem nemohl napravit, vzpomíná Nedvěd
 

Dobře si však uvědomuje, že hra na Karjale bude jiná než v extralize. "Hokej je v uvozovkách všude stejný, ale počítám s tím, že to bude mnohem rychlejší a bude méně času na nějaké myšlenky. Bude tam větší intenzita soubojů a bude se hrát víc nahoru dolů," podotkl muž, který se v českém národním dresu naposledy objevil v roce 1996 na Světovém poháru, kde hrál v lajně s Jaromírem Jágrem.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Pro svěřence tehdejšího trenéra Luďka Bukače ale turnaj skončil propadákem. Nezískali na něm ani bod a Nedvěd v následujících letech využil možnost reprezentovat mužstvo Kanady, čímž se mu na dlouhá léta zavřely dveře zpět do českého národního týmu.
 

"Ten Světový pohár byl pro nás hodně nešťastný. Nejsou to hezké vzpomínky, ale hokej už je zkrátka takový. Jednou jsi dole, jednou nahoře. Pro mě to navíc byla kaňka, kterou jsem nemohl napravit, protože dál už jsem reprezentovat nemohl. O to víc mě těší, že tu můžu být aspoň teď," uzavřel Nedvěd.

 

Mediafax
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Buffalo Sabres - Washington Capitals

   21:05 22:55
   22:55

   Hokej: NHL - v hlavní roli Češi

   23:10

   Truck Racing Magazine (3)

   23:30

   Večerní sportovní noviny

   23:35

   Finále Západní konference NHL 2019

   01:05

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights 2017

 • Nova Sport 2

  • Kde poušť potkává oceán

   21:10 22:05
   22:05

   World Darts Championship 2019

   02:05

   UFC Reloaded (29)

   09:00

   Premier League Darts 2019

   11:20

   Element (415)

   11:35

   Jorge Lorenzo - Válečník

Celý program