Veterán Nedvěd: Překvapilo mě, že se chytám i v reprezentaci

Petr Nedvěd
Zdroj: Mediafax
Petr Nedvěd na tréninku hokejové reprezentace.
Téma:

Jednou z opor národního mužstva na nadcházejícím švédském turnaji Oddset Hockey Games by měl být také matador Petr Nedvěd. Jestli se však další účastí v reprezentaci přibližuje nominaci na mistrovství světa, se zkušenému útočníkovi nechtělo příliš spekulovat.

 

Na úterním srazu národního týmu v pražské O2 areně působil Nedvěd dojmem, že do týmu snad ani nepatří. Jako jedinému z hráčů mu na vlasech bujely šediny, na týmovou poradu zase odkráčel v kabátě a džínách, čímž se ostatním také vymykal. Z každého jeho slova bylo ale cítit, jak je rád, že se jeho jméno objevilo mezi nominovanými.
 
"Jsem šťastný za každý zápas, který si můžu v reprezentaci zahrát. Je to pro mě obrovská čest a výzva," řekl Nedvěd. Trenér Alois Hadamczik si na něj vzpomněl už v listopadu loňského roku a hvězda Bílých Tygrů předvedla na finském turnaji Karjala parádní vystoupení. Ze šesti českých gólů vstřelila hned tři.
 
"Byl to pro mě takový krok do neznáma. Co si budeme povídat, dlouho jsem za nároďák nehrál a bral jsem to jako takovou zkoušku, zda na té úrovni vůbec můžu hrát. Něco nám to napovědělo, ale uvidíme, jak se mi bude dařit teď ve Švédsku. Už ale aspoň do vím, do čeho jdu," poznamenal slavný veterán.
 
Přiznal, že ani on sám nečekal, že se mu bude na Karjale takhle dařit. "Trochu mě překvapilo, že i v reprezentaci dokážu s těmi kluky bruslit. Že mám dobrou střelu, jsem věděl, tam jde jen o to, jestli ji v zápase dokážu i uplatnit. Ale co se týče pohybu, nebyl jsem si jistý, zda i tam klukům stačím," prohlásil bývalý hráč New York Rangers či Philadelphie Flyers.
 
Své tři "finské góly" ovšem nijak nepřeceňuje. "V reprezentaci je spousta hráčů, kteří umějí vstřelit branku. Samozřejmě doufám, že se mi bude dařit i dál, ale to neznamená, že tam ty góly budou tahle padat pořád. Důležité je mužstvo. A já jsem rád, že mohu být jeho součástí," řekl Nedvěd.
 
Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 
Zda se přibližuje nominaci na světový šampionát ve Švédsku, však komentovat moc nechtěl. "O tom se teď nemá cenu bavit. Tam bude hrát roli hodně okolností. Počkejme si, kolik hráčů z NHL bude moci reprezentovat a podobně. Samozřejmě já budu dělat všechno pro to, abych si o své místo řekl, ale uvidíme, jak to dopadne. Bude taky záležet na tom, jak daleko dojdeme s Libercem v play-off. Mezi nejlepší čtyři týmy soutěže asi nepatříme, ale určitě se o to popereme," slíbil čtyřicetiletý útočník.

 

Mediafax
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Buffalo Sabres - Washington Capitals

   21:05 22:55
   22:55

   Hokej: NHL - v hlavní roli Češi

   23:10

   Truck Racing Magazine (3)

   23:30

   Večerní sportovní noviny

   23:35

   Finále Západní konference NHL 2019

   01:05

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights 2017

 • Nova Sport 2

  • World Darts Championship 2019

   22:05 02:05
   02:05

   UFC Reloaded (29)

   09:00

   Premier League Darts 2019

   11:20

   Element (415)

   11:35

   Jorge Lorenzo - Válečník

   13:00

   NBA Classic Games: Boston Celtics - New York Knicks

Celý program