V nominaci na Karjala Cup je veterán Nedvěd i kanonýr z KHL Petružálek

Petr Nedvěd
Zdroj: Mediafax
Petr Nedvěd po dlouhé době znovu oblékne dres hokejové reprezentace.
Téma:

Trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik nominoval na letošní úvodní podnik Euro Hockey Tour, finský Karjala Cup, nováčky Marka Trončinského a Jakuba Petružálka. Na turnaj, který se uskuteční v termínu od 10. do 13. listopadu 2011, pojede také veterán Petr Nedvěd.

Po dlouhých patnácti letech oblékne dres národního mužstva Petr Nedvěd. Někdejší hráč Vancouveru, New Yorku Rangers, Pittsburghu nebo Philadelphie reprezentoval Českou republiku naposledy na Světovém poháru v roce 1996, kde jednou skóroval.
 

Na mistrovství světa startovat nemohl, protože v roce 1994 hájil barvy Kanady na Zimních olympijských hrách v Lillehammeru, kde se radoval ze stříbrné medaile. Už čtyři roky však působí znovu v rodné zemi. Turnaj Karjala navíc patří do seriálu Euro Hockey Tour (EHT) a v něm devětatřicetiletý forvard nastoupit může.
 
"Viděl jsem poslední zápasy. Petr je ve formě, říkal jsem si, co kdybych mu zavolal. Jeho první věta byla, že jsem ho mile překvapil. Měl jsem z jeho reakce velmi dobrý pocit. Dali jsme si včera schůzku. Petr je nadšený, chce hrát co nejlépe," prohlásil svazový kormidelník.
 
"Petr dostane hráče, kteří jsou velmi dobrými bruslaři. Umí uvolnit hráče, dát finální nahrávku a proměnit šanci. Měl by odehrát velkou část přesilových her. Je to momentálně nejlepší hráč ligy a chci využít jeho předností," poznamenal Hadamczik, který zvažoval nominaci libereckého odchovance již v minulosti.
 
"Věděl jsem, že jeho výkonnost je vysoká. Nepředpokládal jsem tehdy, že by vůbec chtěl hrát. Jeho výkony mě ale vyprovokovaly k tomu, abych mu zavolal," doplnil Hadamczik.
 
Do Finska vyrazí rovněž dva nováčci, obránce Bílých Tygrů Liberec Marek Trončinský a útočník Amuru Chabarovsk Jakub Petružálek. "Marek je dobrý bruslař a jeden z nejlepších beků v extralize. Jakuba znám z dvacítky. Udělal velký pokrok. V Rusku hraje výtečně, bylo by nespravedlivé ho opomenout," vysvětlil Hadamczik.
 
Češi načnou turnaj ve čtvrtek 10. listopadu ve švédském Örnsköldsviku s domácí reprezentací, pak už se v Helsinkách střetnou v sobotu s Finy a v neděli s Rusy.
Nominace ČR na hokejový Karjala Cup:
Brankáři:
Jakub Štěpánek (SKA Petrohrad), Jakub Kovář (HC Mountfield).
Obránci:
Lukáš Krajíček (Dynamo Minsk), Marek Trončinský (Bílí Tygři Liberec), Petr Čáslava (CSKA Moskva), Martin Škoula (Avangard Omsk), Miroslav Blaťák (Salavat Julajev Ufa), Martin Ševc (Färjestad BK), Jakub Nakládal (Salavat Julajev Ufa).
Útočníci:
Petr Hubáček (HC Kometa Brno), Jiří Novotný (Barys Astana), Petr Vampola (Timra IK), Jakub Klepiš (Dynamo Moskva), Zbyněk Irgl (Dinamo Minsk), Petr Vrána (Amur Chabarovsk), Aleš Kotalík (HC Mountfield), Petr Koukal (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice), Petr Průcha (SKA Petrohrad), Ivan Rachůnek (HC Sparta Praha), Martin Adamský (HC Oceláři Třinec), Jakub Petružálek (Amur Chabarovsk), Marek Kvapil (Dynamo Moskva), Petr Nedvěd (Bílí Tygři Liberec).


 

 

Mediafax
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Buffalo Sabres - Washington Capitals

   21:05 22:55
   22:55

   Hokej: NHL - v hlavní roli Češi

   23:10

   Truck Racing Magazine (3)

   23:30

   Večerní sportovní noviny

   23:35

   Finále Západní konference NHL 2019

   01:05

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights 2017

 • Nova Sport 2

  • World Darts Championship 2019

   22:05 02:05
   02:05

   UFC Reloaded (29)

   09:00

   Premier League Darts 2019

   11:20

   Element (415)

   11:35

   Jorge Lorenzo - Válečník

   13:00

   NBA Classic Games: Boston Celtics - New York Knicks

Celý program