Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

POSILA JAKO HROM

ÚŽASNÁ ZPRÁVA! Hertl pojede na MS a kouč Růžička si mne ruce

Hertl
Zdroj: isifa.com

Českou hokejovou reprezentaci posílí na mistrovství světa v Minsku útočník Tomáš Hertl ze San Jose. Naopak trenér Vladimír Růžička nemůže počítat s forvardem Jakubem Voráčkem z Philadelphie.

Dvacetiletý Hertl je po útočnících Jaromíru Jágrovi z New Jersey, Jiřím Hudlerovi z Calgary, Vladimíru Sobotkovi a obránci Romanu Polákovi z St. Louis a dalším zadákovi Jakubu Kindlovi z Detroitu šestou posilou z NHL.
 

"S Tomášem jsou se domluvili, že přiletí a přiřadí se k týmu v úterý," řekl Růžička novinářům. Hertl se před měsícem vrátil do sestavy Sharks po zranění kolena, které si přivodil 19. prosince.
 

Vedení klubu mu nedělalo s uvolněním problémy. "Napsali jsme papír, oni podepsali, že může, a pak jsme se domlouvali s Tomášem. Znám ho dobře, je to srdcař, který pokud může jet, tak jede. Pro mladé hráče je to velký příklad," doplnil Růžička.
 

Zato Voráček povolení od klubu nedostal, protože dohrával play off se zdravotními problémy. "Kuba neprošel prohlídkou. Necítil prsty, měl i něco se zápěstím. Říkal mi už před měsícem a půl, že to bude asi problém. Musí se dát hlavně zdravotně dohromady," prohlásil Růžička.
 

Přesto prý opora Philadelphie dělala všechno pro to, aby dostala od lékařů ke startu na MS zelenou. "Bohužel se to nepovedlo. Běhal celý den po doktorech. Nejdřív byly zprávy, že neprošel, pak chvíli jo, ale pak zase ne. Říkal, že ho to hrozně mrzí, že by rád jel, ale nedá se nic dělat," dodal reprezentační kouč.

ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:35 01:15

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   01:15

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Kart Grand Prix Le Mans

 • Nova Sport 2

  • 23:10 01:35

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   01:35

   Melbourne Darts Masters

   09:00

   Fotbal: AJ Auxerre - EA Guingamp

   10:45

   Ligue 1 Highlights (2)

   11:45

   Infinite Trail

   12:15

   Nova Cup 2019 – Sahara race

Celý Program