Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

NOVINKY

Tlustý se na MS neobjeví, trápí ho rameno! Pozvánku dostali Krejčík a Buchtele

Jiří Tlustý
Zdroj: isifa.com

Obránce Jakub Krejčík a útočník Jan Buchtele ze Sparty rozšíří kádr českých hokejistů v přípravě na květnové mistrovství světa v Minsku. Naopak pro šampionát nemůže trenér Vladimír Růžička počítat s forvardem Jiří Tlustým z Caroliny, který má problémy s ramenem.

"Krejčík a Buchtele se připojí v pátek. Ještě chci zavolat Tomáši Rolinkovi," okomentoval Růžička svůj zájem o hráče pražské Sparty, která v pondělí vypadla v semifinále play off extraligy po domácí porážce v rozhodujícím sedmém utkání s Kometou Brno 4:5.
 

Z týmu druhého poraženého semifinalisty Třince zařadil reprezentační kouč do výběru útočníka Martina Růžičku a obránce Tomáše Linharta, kteří se do tréninku národního týmu v pražském Edenu zapojili už dnes. Oceláři vypadli se Zlínem po porážce 2:4 na zápasy v sobotu.
 

Dnes mužstvo opustili karlovarský brankář Tomáš Závorka, který se premiérového reprezentačního startu nedočkal, a obránce Matěj Stříteský z Litvínova. V současné době je v nominaci po zařazení Krejčíka a Buchteleho 31 hráčů - tři brankáři, deset obránců a osmnáct útočníků. Kvůli zranění se ale tento týden nepřipravuje s národním týmem vítkovický útočník Ondřej Roman.
 

"Zužovat kádr se bude zase po zápasech s Norskem, když by přišli zase další dva útočníci," řekl Růžička. Český tým bude hrát s Nory ve středu a ve čtvrtek v Havlíčkově Brodu. Další kandidáty národního týmu má v kádrech finalistů extraligy i v zahraničních soutěžích včetně pražského Lva.
 

Nadále stavitelé národního týmu jednají s hráči z NHL, odkud má Růžička zatím příslib startu od útočníka Jiřího Hudlera z Calgary. Mezi omluvené se naopak zařadil Tlustý. "Jirka má problém s ramenem, neprojde prohlídkou, asi půjde na operaci," uvedl Růžička, který nadále čeká i na vyjádření hvězdného útočníka Jaromíra Jágra z New Jersey.

ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:45 03:45

   Fotbal: Chicago Fire - FC Dallas

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Minnesota United FC - Real Salt Lake

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Mystic Sk8 Cup

   11:30

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - Bergischer HC

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Stade Brestois - Stade Rennes

   10:45

   Běhej Lesy – Jizerská

   11:00

   MAXI TIP Poker Tour (16)

   11:30

   Tankwa Trek

   12:00

   UFC Unleashed (6)

   12:50

   Element (396)

Celý Program