Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 26.3. 2015 14:25
velký přehled zlatý tým?

SESTAVA PRO MS! Češi, kteří mohou přijet z NHL, jsou ve formě

Jakub Voráček slaví gól na MS
Zdroj: ČTK

Něco málo přes měsíc zbývá do začátku domácího šampionátu v ledním hokeji. Pro českého fanouška je potěšitelný pohled do zámoří, kde čeští střelci nabírají oslnivou formu. Sestava, ve které Česko v Praze nastoupí, se začíná rýsovat.

Největší hvězdou je v letošním ročníku NHL z českých hráčů jednoznačně Jakub Voráček. Chvíli to vypadalo, že oslnivá forma kladenského odchovance ustupuje. V závěru základní části však „Voras“ zařadil vyšší rychlost a už se zase srovnal s Tavaresem a Crosbym v čele kanadského bodování se 74 body! Vzhledem k tomu, že Philadelphia si o Stanley Cup nezahraje, Voráček by měl být tahounem nároďáku.

13

GALERIE: Potenciání sestava českého týmu pro MS

MS2015_sestava_1

Hodnocení:


Do formy se dostává i Aleš Hemský, jenž v posledním utkání vstřelil dvě branky a pomohl Dallasu dotáhnout zápas s Calgary k výhře po samostatných nájezdech. Postup se vzdaluje i Bostonu, takže by přijet mohl i David Krejčí. Ten letos neodehrál příliš zápasů kvůli zranění, ovšem bilance 26 kanadských bodů v 38 zápasech není vůbec k zahození. Spolupráce Hemského s Krejčím navíc v národním týmu nikdy nezklamala. Formaci by mohl doplnit další hráč Bostonu, David Pastrňák, který ve své premiérové sezóně září podobně, jako v loňském ročníku Tomáš Hertl.


Poslední výměny odsunuly hodně obránců z NHL mimo nominaci. Jediným volným by měl být Jan Hejda. Zbytek bude muset jet z Evropy. Vladimír Růžička se však může spolehnout na osvědčené harcovníky v podobě Němce, Koláře či Čáslavy, který letos táhl Pardubice a zaslouženě si vysloužil i pozvánku na kemp. V úvahu však přichází i „nové“ tváře v podobě Adama Poláška s Michalem Kempným, kteří ještě bojují o titul v domácí soutěži za Spartu a Kometu. V brance by jedničkou byl asi Alexander Salák. Ten dotáhl Novosibirsk až do semifinále KHL a ani tam nemusí nastat konečná. 

 

 

Jan Hejda
Zdroj: isifa.com Jan Hejda

 

Trenér Růžička samozřejmě počítá i s hráči, kteří by mohli své boje o Stanley Cup ukončit v prvním kole. Zájem by byl pochopitelně hlavně o obránce. Ve hře jsou Marek Židlický z Detroitu, který měl před tradem z New Jersey patřit k tahounům reprezentace. Výměna jej však odsunula na „čekací listinu“. Stejně tak můžeme hovořit o Michalu Rozsívalovi z Chicaga či Zbyňku Michálkovi ze St. Louis. Ti však mají v playoff rozhodně vyšší ambice, než jen první kolo.. V případě brzkého konce Vancouveru by mohl přijet i Radim Vrbata. Jeho potenciální pozvánku není třeba komentovat. Kdyby Růžička nechtěl nominovat nejlepšího českého střelce v NHL, který už nastřílel po boku bratrů Sedinových 29 branek, byl by za blázna.

  

 Stejně tak trenér počítá i s Ondřejem Palátem, který má na svém kontě letos už 16 branek a 41 asistencí. Přijel by i Ondřej Pavelec, který v závěru základní části chytá ve fantastické formě. Sám v rozhovoru přiznal, že by na MS jel klidně i jako třetí brankař. V případě "příznivých výsledků" pro reprezentaci by se pak sestava změnila...

 

Židlický
Zdroj: isifa.com


Důležité ale bude, jak dopadnou poslední zápasy základní části NHL. Každému týmu zbývá do deseti zápasů a ještě rozhodně není rozhodnuto o všech postupujících a samozřejmě ani o dvojicích pro playoff. Růžička má ale i tak z čeho vybírat. Pod čarou zůstávají hráči jako Simon, Růžička nebo Kovář. A to se navíc stále neví, jestli si náhodou Jarda Jágr svůj reprezentační důchod nerozmyslí.

Michal Jinoch TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:00 14:40

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   14:40

   Element (385)

   14:55

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   16:35

   Natural Track Luge - World Cup Final (Umhausen)

   17:00

   Teleshop

   17:15

   Off-road Maraton (1)

 • Nova Sport 2

  • 13:00 15:00

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   15:00

   UFC Now (12)

   15:45

   Czech rally 2019 (1)

   16:10

   Teleshop

   16:25

   Ligue 1 Preview (33)

   16:55

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

Celý Program