Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 19.3. 2014 19:04
video hokejová slova

Nároďák je pro mladé, řekl hokejista Hejda. A co si myslí o Růžičkovi?

Témata:

Hokejový obránce Jan Hejda který byl v době před olympiádou v Soči jedním z hlavních kritiků Aloise Hadamczika, zřejmě už za český národní tým nenastoupí. I když je novým trenérem jedo bývalý kouč Vladimír Růžička.

Reprezentace po neúspěchu na olympijských hrách v Soči dozná změn. Novým koučem je Vladimír Růžička, který Hejdu nějaký čas vedl i v pražské Slavii. Jenže pouze o trenérovi prý obměna národního týmu není.


"Záleží na tom, jestli celý svaz bude chtít změnit celou tu strukturu národního týmu. A pokud ano, tak bude chtít do reprezentace zařazovat mladé hráče," přemítá Jan Hejda.

 

"Zároveň věřím, že Vláďa Růžička má spoustu zkušeností jako hráč i jako trenér a má autoritu. Určitě něco vymyslí," říká obránce Colorada.


PSALI JSME


Ještě loni hrál na světovém šampionátu ve Švédsku i on. Ale na pokračování kariéry v národním týmu to moc nevidí.


"Já myslím, že už asi za nároďák hrát nebudu. Jak jsem řekl už předtím, po posledním MS jsem si vzal puk a řekl jsem si, že to byl můj poslední zápas za reprezentaci," vzpomněl na prohrané čtvrtfinále loňského šampionátu, kdy Češi podlehli Švýcarsku.


Jan Hejda
Zdroj: isifa.com Jan Hejda


Letos by jeho účast na MS v Bělorusku asi stejně nebyla možná, Hejda hraje ve velké pohodě a jeho Colorado má skoro jisté play off v NHL. A ani si nemyslí, že by někdy změnil názor. "Myslím, že tuhle kapitolu už bych měl mít za sebou. I když jsem si tehdy to řekl jen pro sebe, a nepotřeboval jsme to nikde oznamovat."

zma TN.cz