Rozjeté české hokejisty čekají Švédové. Dokážou je Vikingové zastavit?

Čeští hokejisté oslavují gól proti Rusku.
Zdroj: Mediafax
Téma:

České hokejisty připravující se na nadcházející MS na Slovensku čeká na Českých hokejových hrách v Brně poslední zápas. Domácí borci, kteří již mají vítězství na posledním podniku Euro Hockey Tour v kapse, narazí na Švédy.

Svěřenci kouče Aloise Hadamczika od pondělí trénují v dějišti turnaje, kde ve čtvrtek porazili Finsko 2:1. Ofenzivnější představení s vylepšenou koncovkou předvedli o dva dny později, kdy pokořili 6:3 Rusko, které si už v předstihu zajistilo vítězství v celé sérii Euro Hockey Tour.
 

Jejím posledním dílem jsou právě České hokejové hry, v nichž už nemůže Čechy nikdo připravit o výhru. Navzdory tomuto faktu rozhodně nehodlají zápas proti Seveřanům vypustit. "Zase do toho půjdeme naplno. Je tady skvělá atmosféra a chceme potěšit naše fanoušky," uvedl obránce Jakub Nakládal.
 

V předchozích dvou brněnských duelech chytala pokaždé jednička pro MS Ondřej Pavelec. Proti Švédsku dostane šanci jeho náhradník Jakub Štěpánek. Pavelec se znovu postaví mezi tři tyče ve středeční generálce s Kanadou.
 
V sestavě by naopak neměla chybět největší hvězda českého mužstva Jaromír Jágr. Útočník Omsku byl s Hadamczikem domluvený, že v neděli nenastoupí, ale po jeho skvělém představení proti Rusku se dohodli na zařazení Jágra do sestavy.
 
Devětatřicetiletý forvard si proti Rusku připsal čtyři kanadské body za branku a tři nahrávky. Naposledy byl v reprezentačním dresu takto produktivní před devíti lety na olympijských hrách v Salt Lake City.
 
Nastoupit má i obránce Martin Škoula, který v sobotu nedohrál kvůli zranění. "Má pochroumaná žebra, ale bude v pořádku," ujistil Hadamczikův asistent Josef Paleček. Hrát budou také útočníci Martin Havlát s Milanem Michálkem, kteří proti Rusku odpočívali.

 

tn.cz / Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Sale Sharks - Wasps

   11:05 12:50
   12:50

   Běhej lesy - Slavkovský les

   13:00

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - Frisch Auf! Göppingen

   14:25

   Proměna bouřliváka

   15:05

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   16:55

   Czech rally 2020 (1)

 • Nova Sport 2

  • Běhej lesy - Slavkovský les

   11:30 11:45
   11:45

   CZECH Classic Open 2020

   12:00

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   12:15

   UFC Reloaded (39)

   13:00

   NBA Classic Games: Atlanta Hawks - New York Knicks

   14:35

   NBA - Největší obětavost 2015 - 2020

Celý program