případ tragického letu

Rodiče hokejisty Vašíčka prohráli! Dědičkou milionů bude i přítelkyně

Téma:

Smutný příběh tragického letu hokejistů Lokomotivu Jaroslavl, kde zahynul i hokejista Josef Vašíček, má za sebou další nepříliš příjemnou záležitost. Soud uzavřel rozepři o dědictví. Miliony po úspěšném reprezentantovi zdědí jeho přítelkyně Michaela Jajtnerová.

V dědictví šlo o obrovské peníze - odhadem o stovky miliónů korun. Jajtnerová musela před soudem v Havlíčkově Brodě dokázat, že více než rok před hokejistovou smrtí žila s Josefem Vašíčkem ve společné domácnosti. S tím, ale nesouhlasili jeho rodiče.


Bývalá hokejistova přítelkyně už v minulosti odmítla i jejich jednorázové odškodnění – kdy jí byl nabízen rodinný dům, auto a milión dolarů.
 


Krátce po čtvrt na jednu opravdu padl rozsudek. A hokejistova přítelkyně uspěla. Po rozsudku, který vynesl soudce Josef Uchytil byla zařazena do dědického řízení, které bude rozděleno mezi ní, otce a matku zesnulého sportovce. Značnou částí dědiství je přitom životní pojistka hokejisty, která může mít hodnotu desítek milionů korun a to i přes to, že byla sjednaná v Rusku a v rublech, jejichž hodnota v současné době klesá. 
 


"Nevím, jestli se odvolám. Momentálně k tomu nemám co říct,"
řekl po soudu otec hokejisty Josef Vašíček. Odvolat se může do 15 dnů ke krajskému soudu v Hradci Králové. Emoce skrývala i Michaela Jajtnerová, kterou však rozhodně těšilo to, že soud potvrdil její soužití s bývalým hokejovým reprezentantem. "Nechětla jsem nechat pošlapat náš vztah," řekla po skončení líčení.


Josef Vašíček zahynul společně s dalšími českými reprezentanty Karlem Rachůnkem, Janem Markem a dalšími členy týmu Lokomotivu Jaroslavl při leteckém neštěstí v září 2011.

David Pik TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Finále Západní konference NHL 2019

   23:35 01:25
   01:25

   Proměna bouřliváka

   02:00

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL Classic games: Vegas Golden Knights - San Jose Sharks

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • World Darts Championship 2019

   22:05 00:45
   00:45

   UFC Reloaded (28)

   01:45

   Billa NHL Charity Showmatch

   09:00

   Premier League Darts 2019

   11:10

   Billa NHL Charity Showmatch

   13:30

   NBA Classic Games: Portland Trail Blazers - Los Angeles Lakers

Celý program