Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Rachůnek se připojil k reprezentaci, do Švýcarska ale nepoletí

Témata:

Obránce Dynama Moskva se k týmu připojil později kvůli špatné komunikaci mezi svazem a klubem.

I s obráncem Karlem Rachůnkem, jenž však do Švýcarska v úterý neodletí, zahájila v pondělí česká hokejová reprezentace další část přípravy na mistrovství světa. Asistenti Josef Jandač a Ondřej Weissmann, kteří aktuálně vedou tým bez hlavního kouče Vladimíra Růžičky, měli k dispozici 25 hráčů.


V utkáních proti Švýcarsku ve středu a v pátek nevyužijí vedle Rachůnka ani služeb obránce Karla Kubáta, jenž dnes večer tým opustí. V kádru tak zůstanou dva brankáři, osm obránců a 13 útočníků. "A všichni by se měli v zápasech i představit," řekl Jandač novinářům před začátkem tréninku na ledě Slavie v Edenu.


Nově se dnes k týmu připojila čtveřice Angel Krstev, Petr Čáslava, Ondřej Němec a Jan Marek. Oproti původnímu plánu se na ledě objevil i Rachůnek, kterého přitom chtěli reprezentační trenéři povolat již před dvěma týdny poté, co moskevské Dynamo vypadlo v play off Kontinentální ligy.


Vedení českého svazu uvedlo v minulém týdnu jako důvod absence Rachůnka a Jakuba Klepiše z Omsku neochotu ruských klubů hokejisty uvolnit, podle hráče ale vázla komunikace všech stran. "Nedostali jsme pozvánky a nikdo nám to neoznámil. Až když poté zavolali lidi ze svazu, tak jsme to začali řešit. Ze začátku s tím byl trochu problém, ale nakonec nás pustili," řekl Rachůnek.


Urostlý bek se k týmu naplno připojí příští týden na soustředění v Prostějově a nastoupí v následujících zápasech proti Slovensku. V dalším cyklu se do hry zapojí také Tomáš Rolinek a pokud bude zdravotně fit, i Klepiš.


Aktuální složení týmu:
Brankáři: Jaroslav Hübl (Litvínov), Jakub Sedláček (Zlín),
obránci: Antonín Bořuta, Martin Lučka (oba Zlín), Petr Gřegořek (České Budějovice), Josef Hrabal (Třinec), Ondřej Němec (Karlovy Vary), Tomáš Mojžíš (MODO Hockey/Švéd.), Angel Krstev (Färjestad/Švéd.), Petr Čáslava (Timra/Švéd.),
útočníci: Lukáš Květoň, Milan Gulaš (oba České Budějovice), Petr Vampola, Jan Kovář (oba Plzeň), David Květoň, Martin Růžička (oba Třinec), Peter Jánský (Litvínov), Petr Hubáček (Kometa Brno), Jakub Langhammer (Sparta Praha), Jiří Novotný (Mytišči/KHL), Jaroslav Bednář (Nižnij Novgorod/KHL), Josef Straka (Čerepovec/KHL), Jan Marek (Magnitogorsk/KHL).

tn.cz / ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:15

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   11:15

   Sportovní noviny

   11:20

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   13:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   14:25

   RunTour – Brno

   14:40

   Fotbal: SM Caen - Girondins Bordeaux

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:30

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

   11:05

   Premier League Darts 2019

   13:30

   UFC Unleashed (5)

   14:25

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

Celý Program