Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 14. 12. 2010

Rachůnek POPROSIL vedení a může hrát za reprezentaci

Témata:

Odchovanec zlínského hokeje si tak na druhý pokus podle všeho zahraje v národním týmu společně s mladším bratrem Ivanem.

Prý poprosil a po nějaké době se domluvili. Takto lakonicky alespoň vysvětlil obránce Karel Rachůnek svou přítomnost v reprezentačním výběru pro nadcházející turnaj Channel One Cup. Přitom klíčový bek ruské Jaroslavle se před minulým dílem seriálu Euro Hockey Tour zranil a vedení elitního týmu Kontinentální ligy následně prohlásilo, že si rozhodně nepřeje, aby Rachůnek v nejbližší době reprezentoval. "Poprosil jsem je, jestli bych mohl jet hrát za nároďák, a po nějaké době jsme se domluvili. Nikdy jsem s tím problémy neměl," řekl Rachůnek novinářům na srazu.

 

Pomohla mu zřejmě i přímluva klubového trenéra Vladimíra Vůjtka. "Podrobně jsme se o tom spolu nebavili, ale vliv to asi mělo," připustil kapitán Jaroslavle.

 

Jedenatřicetiletý obránce měl původně chybět v sestavě Jaroslavle tři týdny až měsíc, nakonec ale začal hrát po dvou týdnech. "I sám jsem si myslel, že začnu až těsně před přestávkou, ale nakonec jsem začal dřív. A teď už se cítím fakt dobře. Začátek byl nepříjemný, ale poslední dva zápasy už to bylo docela dobré," řekl Rachůnek.

 

Odchovanec zlínského hokeje si tak na druhý pokus podle všeho zahraje v národním týmu společně s mladším bratrem Ivanem. A to i přesto, že jeho sourozenec po předchozí akci nevěřil, že bude podruhé nominován. "On byl skeptický, ale viděl jsem pár zápasů, když jsem byl zraněný, a on hrál fakt dobře, takže jsem tomu věřil," uvedl Rachůnek.

 

Bývalý hráč Ottawy, New York Rangers nebo New Jersey reprezentuje rád. Pomáhá mu to prý i v klubové soutěži. "Je to příjemné, po nároďáku se cítím vždy lépe," dodal.

tn.cz / ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 01:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   01:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

 • Nova Sport 2

  • 22:40 23:30

   UFC Now (12)

   23:30

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

   01:30

   Rychlá kola (4)

   02:05

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   04:05

   Natural Track Luge - World Cup (Deutschnofen)

   04:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Kicking Horse)

Celý Program