Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 26.2. 2014 16:22
GALERIE nahradí Hadamczika

POTVRZENO! Růžička se vrací k hokejové reprezentaci

Vladimír Růžička
Zdroj: Mediafax
Vladimír Růžička
Témata:

Novým trenérem hokejové reprezentace bude Vladimír Růžička. Nahradí Aloise Hadamczika, jenž odstoupil po olympijských hrách v Soči. K potvrzení Růžičkova angažmá chybí podle šéfa svazu Tomáše Krále už jen podpis smlouvy, která má platit do domácího mistrovství světa v roce 2015 v Praze a Ostravě. V nejbližších dnech si má současný kouč a sportovní manažer pražské Slavie vybrat svůj realizační tým.

Padesátiletý Růžička vedl národní mužstvo již v letech 2004 až 2005, kdy povýšil do funkce hlavního kouče z role asistenta Slavomíra Lenera, a následně také v letech 2008 až 2010. Právě od roku 2004 se s Hadamczikem střídali, nikdo jiný reprezentaci v posledních deseti letech netrénoval.

 

113

GALERIE: Vladimír Růžička je novým koučem hokejové reprezentace

Zdroj: Isifa.com/ ČTK

Vladimír Růžička - 2

Hodnocení:

 

Bývalý vynikající útočník, který se ještě jako aktivní hráč a kapitán podílel na zisku historického triumfu na olympijských hrách v Naganu 1998, se s českým týmem dočkal dvakrát zisku titulu mistrů světa (2005 a 2010). Ten vybojoval na ledě i v roce 1985 v Praze.

 

 

Na lavičce prožil ale také - rovněž jako letos Hadamczik - vyřazení již ve čtvrtfinále olympijského turnaje ve Vancouveru před čtyřmi roky.

 

Šéf hokejového svazu Tomáš Král
Zdroj: Jakub Deml Šéf svazu Tomáš Král oznamuje rozhodnutí výkonného výboru.

 

Trenérskou kariéru na klubové úrovni má Růžička dosud spojenou výhradně s pražskou Slavií, kde naposledy působil ještě jako hráč. Od roku 2000 přešel na střídačku. Kromě trenérské role zastávala jedna z největších postav historie českého a československého hokeje rovněž pozice generálního i sportovního manažera.

 

 

Do loňska byl Růžička také spolumajitelem Slavie, s níž dvakrát dokráčel až na extraligový vrchol (2003 a 2008), třikrát skončil jeho celek jako poražený finalista a dvakrát vybojoval bronz.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vtipálek Jágr radí Soukalové: Gábino, příště jeď naostro!

Vtip, nebo nová kariéra? Jágr ukázal, v jakém sportu chce na olympiádu. Hokej to není...

ČTK