Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

nespecifikované problémy

POTVRZENO! Proti Bělorusku bude chytat Salák. Vedení tají, co je s Pavelcem

Alexander Salák
Zdroj: Mediafax
Alexander Salák

Už je to jisté. Bránu české hokejové reprezentace bude v úvodním zápase mistrovství světa hájit Alexander Salák. Vedení národního týmu potvrdilo, že plánovaná jednička týmu Ondřej Pavelec má zdravotní problémy, tají však, o co se jedná.

Pavelec tak v pátek, kdy světový šampionát začíná, proti Bělorusku nemůže chytat. Pětadvacetiletý gólman nebyl schopen absolvovat kompletní trénink v úterý v Praze ani ve středu v dějišti šampionátu. Kouč Alois Hadamczik tak musel s předstihem rozhodnout, že proti Bělorusku bude chytat Salák, jehož čeká premiéra na vrcholném turnaji.

 

Alexander Salák
Zdroj: Mediafax

 

Pravděpodobně mu bude krýt záda Pavel Francouz a lze předpokládat, že se stejnou dvojicí se Češi představí i v sobotu ve druhém zápase MS proti domácím Švédům. Komplikace je to o to větší, že krátce před šampionátem vypadl z nominace další gólman Jakub Kovář, který dostal hnisavou angínu.

 

 

Zástupci týmu nechtějí prozradit, co vlastně Pavelcovi je. "Ondřej má nespecifikované zdravotní problémy, které by měly během dvou tří dnů odeznít," uvedl tiskový mluvčí týmu Zdeněk Zikmund.

 

 

Reprezentace má za sebou ve Stockholmu zatím jen jeden trénink, dnešní přípravu si přeložila na odpoledne. K mužstvu už se připojila poslední trojice zámořských posil - hráči Phoenixu Zbyněk Michálek, Radim Vrbata a Martin Hanzal přiletěli do švédské metropole ve středu večer.

 

Předpokládaná sestava na zápas s Běloruskem: Salák - Z. Michálek, Hejda, Čáslava, Nakládal, Krejčík, Šmíd - Vrbata, Hanzal, Fleischmann - Voráček, Hudler, Tlustý - Irgl, Novotný, Hubáček - Hertl, Vrána, Tenkrát.
 

tn.cz ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 00:45

   Manchester United - FC Astana

   00:45

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   01:15

   Cliff Diving World Series – Španělsko

   02:35

   Fotbal: RC Lens - LB Châteauroux

   08:55

   Sportovní noviny

   09:00

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto3)

 • Nova Sport 2

  • 22:40 00:00

   Nova Sport Open 2019

   00:00

   Element (396)

   00:10

   UFC Unleashed (7)

   01:00

   UFC Fight Night: Cowboy vs. Gaethje

   03:00

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   05:30

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

Celý Program