Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 9.1. 2014 20:04
VIDEO hokejová přestřelka

Hadamczik utřel Hejdu! Neumí bruslit, nestíhá, uvedl naštvaný trenér. Co Hudler?

Zdroj: Nova.cz
Témata:

Obránce Jan Hejda a útočník Jiří Hudler. To jsou jména, která vyvolala nejvíc emocí, když chyběla na napjatě očekávaném seznamu trenéra Aloise Hadamczika pro olympiádu v Soči. Vzrušené debaty nekončí. Teď to navíc vypadá, že by Hudler přece jen mohl dostat šanci...

Měli jet? Hejda je v NHL jedním z nejvytíženějších obránců a má výbornou sezonu. Hudlerovy kvality jsou nesporné, v poslední sezoně patří ke klíčovým kráčům Calgary. Hejda a Hadamczik si mezitím vyměňují názory přes média.

 

Hejda tušil, že v týmu nebude. S nominací jsem ani nepočítal, vzkázal Hadamczikovi mistr světa z roku 2005 a účastník minulé olympiády ve Vancouveru. Kouč podle něj nemá žádný systém. "Já neumím hrát bez systému a jen improvizovat," řekl v rozhovoru pro deník Sport. V Coloradu, kde působí, se ho prý ptali, proč není v nominaci a divili se, že v Čechách vybírá tým jediný muž, trenér.

 

 

Podle Hadamczika už Hejda svou šanci dostal a nevyužil. "Nemůžu za to, že nepochopí, co má dělat, že nestíhá v bruslení nebo že prohrává souboje. Není to typ na velké hřiště," reagoval Hadamczik na Hejdovy výroky. "Jinak proti němu nic nemám, je to výborný hráč," dodal.


 

Hejda kritizoval i fakt, že Hadamczik nechal "doma" Hudlera. Teď se však situace zkomplikovala, když Aleš Hemský nedohrál zápas proti St. Louis. O jeho případném zranění se toho moc neví, ale Hadamczik připustil, že v případě absence hráče Edmontonu by náhradníkem mohl být právě Hudler.

 

Hadamczik si vysloužil kritiku nejen kvůli Hudlerovi a Hejdovi. Rozpaky vyvolalo i to, že do Soči bere vítkovického beka Michala Barinku, který je jeho zetěm. Svérázný kouč má ale jasno, Barinka na olympiádu patří. 
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 20:40 22:45

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   22:45

   NHL News

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

   23:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   01:05

   Natural Track Luge - World Championship

   01:35

   NHL: Washington Capitals - Carolina Hurricanes

 • Nova Sport 2

  • 20:10 21:00

   UFC Now (12)

   21:00

   NBA: Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets

   23:00

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   00:45

   Major League Soccer Highlights (8)

   01:15

   Premier League Darts 2019

   09:00

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

Celý Program