VIDEO hokejová přestřelka

Hadamczik utřel Hejdu! Neumí bruslit, nestíhá, uvedl naštvaný trenér. Co Hudler?

Téma:

Obránce Jan Hejda a útočník Jiří Hudler. To jsou jména, která vyvolala nejvíc emocí, když chyběla na napjatě očekávaném seznamu trenéra Aloise Hadamczika pro olympiádu v Soči. Vzrušené debaty nekončí. Teď to navíc vypadá, že by Hudler přece jen mohl dostat šanci...

Měli jet? Hejda je v NHL jedním z nejvytíženějších obránců a má výbornou sezonu. Hudlerovy kvality jsou nesporné, v poslední sezoně patří ke klíčovým kráčům Calgary. Hejda a Hadamczik si mezitím vyměňují názory přes média.

 

Hejda tušil, že v týmu nebude. S nominací jsem ani nepočítal, vzkázal Hadamczikovi mistr světa z roku 2005 a účastník minulé olympiády ve Vancouveru. Kouč podle něj nemá žádný systém. "Já neumím hrát bez systému a jen improvizovat," řekl v rozhovoru pro deník Sport. V Coloradu, kde působí, se ho prý ptali, proč není v nominaci a divili se, že v Čechách vybírá tým jediný muž, trenér.

 

 

Podle Hadamczika už Hejda svou šanci dostal a nevyužil. "Nemůžu za to, že nepochopí, co má dělat, že nestíhá v bruslení nebo že prohrává souboje. Není to typ na velké hřiště," reagoval Hadamczik na Hejdovy výroky. "Jinak proti němu nic nemám, je to výborný hráč," dodal.


 

Hejda kritizoval i fakt, že Hadamczik nechal "doma" Hudlera. Teď se však situace zkomplikovala, když Aleš Hemský nedohrál zápas proti St. Louis. O jeho případném zranění se toho moc neví, ale Hadamczik připustil, že v případě absence hráče Edmontonu by náhradníkem mohl být právě Hudler.

 

Hadamczik si vysloužil kritiku nejen kvůli Hudlerovi a Hejdovi. Rozpaky vyvolalo i to, že do Soči bere vítkovického beka Michala Barinku, který je jeho zetěm. Svérázný kouč má ale jasno, Barinka na olympiádu patří. 
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Desert Dash - Ultra MTB Competition

   23:00 23:30
   23:30

   Sestřih Evropské ligy UEFA (10)

   00:00

   Element (419)

   00:15

   Šachtar Doněck - VfL Wolfsburg

   02:05

   Fotbal: Orlando City SC - Minnesota United FC

   04:05

   Monster Energy Supercross Geneva

 • Nova Sport 2

  • Pilníkovo pozdní odpoledne 2020

   23:10 23:35
   23:35

   Czech rally 2020 (2)

   00:05

   Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   00:35

   NHL: St. Louis Blues - Vegas Golden Knights

   03:05

   NBA: Houston Rockets - Los Angeles Lakers

   09:00

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

Celý program