VIDEO hokejová přestřelka

Hadamczik utřel Hejdu! Neumí bruslit, nestíhá, uvedl naštvaný trenér. Co Hudler?

Téma:

Obránce Jan Hejda a útočník Jiří Hudler. To jsou jména, která vyvolala nejvíc emocí, když chyběla na napjatě očekávaném seznamu trenéra Aloise Hadamczika pro olympiádu v Soči. Vzrušené debaty nekončí. Teď to navíc vypadá, že by Hudler přece jen mohl dostat šanci...

Měli jet? Hejda je v NHL jedním z nejvytíženějších obránců a má výbornou sezonu. Hudlerovy kvality jsou nesporné, v poslední sezoně patří ke klíčovým kráčům Calgary. Hejda a Hadamczik si mezitím vyměňují názory přes média.

 

Hejda tušil, že v týmu nebude. S nominací jsem ani nepočítal, vzkázal Hadamczikovi mistr světa z roku 2005 a účastník minulé olympiády ve Vancouveru. Kouč podle něj nemá žádný systém. "Já neumím hrát bez systému a jen improvizovat," řekl v rozhovoru pro deník Sport. V Coloradu, kde působí, se ho prý ptali, proč není v nominaci a divili se, že v Čechách vybírá tým jediný muž, trenér.

 

 

Podle Hadamczika už Hejda svou šanci dostal a nevyužil. "Nemůžu za to, že nepochopí, co má dělat, že nestíhá v bruslení nebo že prohrává souboje. Není to typ na velké hřiště," reagoval Hadamczik na Hejdovy výroky. "Jinak proti němu nic nemám, je to výborný hráč," dodal.


 

Hejda kritizoval i fakt, že Hadamczik nechal "doma" Hudlera. Teď se však situace zkomplikovala, když Aleš Hemský nedohrál zápas proti St. Louis. O jeho případném zranění se toho moc neví, ale Hadamczik připustil, že v případě absence hráče Edmontonu by náhradníkem mohl být právě Hudler.

 

Hadamczik si vysloužil kritiku nejen kvůli Hudlerovi a Hejdovi. Rozpaky vyvolalo i to, že do Soči bere vítkovického beka Michala Barinku, který je jeho zetěm. Svérázný kouč má ale jasno, Barinka na olympiádu patří. 
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   10:00 11:45
   11:45

   Běhej lesy - Lednice

   12:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

   13:45

   Filip Řeháček - zimní příprava

   14:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

   15:45

   NBA - Stojí za to vidět

 • Nova Sport 2

  • UFC Fight Night: Poirier vs. Hooker

   11:05 13:00
   13:00

   NBA Classic Games: Atlanta Hawks - Minnesota Timberwolves

   14:45

   Fotbal: Paris Saint - Germain - AS Saint - Étienne

   16:25

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   16:55

   NHL: Los Angeles Kings - Washington Capitals

   18:40

   NHL: Alexandr Ovečkin - sedmistovkař

Celý program