Lenera hokejisté na turnaji v Rusku nadchli

Téma:

Šéftrenér Českého hokejového svazu (ČSLH) Slavomír Lener je potěšen výkony národního mužstva na turnaji Channel One Cup v Moskvě, kde čeští reprezentanti obsadili konečné druhé místo za vítěznými Švédy.

Svěřenci trenéra Aloise Hadamczika se na druhém turnaji podniku Euro Hockey Tour v letošním ročníku prezentovali ve velmi dobrém světle. Ve čtvrtek sice v Chomutově padli o gól se Švédskem, o víkendu se však v Moskvě vypořádali jak s Finskem, tak s domácími Rusy.
 
"Na našem výkonu mě uspokojila především hra. Mužstvo ukázalo kvalitu i to, že jsme na tom byli kondičně dobře, ani v tom nedělním utkání s Ruskem na nás nebyla znát únava. Prohráli jsme vlastně jen doma se Švédy, kteří byli důraznější než my, jinak to však byl vyrovnaný zápas. Jen bylo holt znát, že jsme se pomalu přeorientovávali na reprezentační tempo," konstatoval Lener, jenž je z pozice své funkce za výsledky národního týmu odpovědný.
 
"Je vidět, že i v Evropě máme velkou sílu. Na turnaji jsme měli dvanáct hráčů z KHL, dva ze Švýcarska a pak zbytek z naší extraligy. No a výsledkem je pět bodů, což je hodně slušný počin. S druhým místem jsem určitě spokojený, znovu se ukázalo, že nám ruský led svědčí," usmál se Lener.
 
I on byl hodně mile překvapen, jak se v Rusku vedlo reprezentačnímu debutantovi Jakubu Krejčíkovi. Proti Finsku vstřelil důležitý první gól, obstál i v konfrontaci s Radulovem a spol..
 
"Jakub předvedl v nároďáku stejné výkony jako v lize. Hraje nenápadný, jednoduchý hokej, ale nedělá chyby a nedostává se do zbytečných problémů. Svou roli zvládl báječně. Určitě mu dost pomohla i ta rychlá branka proti Finům, poté se uklidnil a nabral další sebevědomí. Teď jde pouze o to, aby na sobě dál pracoval a dostal šanci i příště," poznamenal bývalý kouč švédského Linköpingu a pražské Sparty.
 
K faktu, že kdyby Hadamczik na přání extraligových klubů v nominaci neopomenul hráče týmů účastnících se finálové fáze European Trophy, mohl být český výběr ještě silnější, se nechtěl příliš vyjadřovat.
 
Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 
"Dlouho se řešilo, že mohli jet i jiní hráči, ale to už je za námi. Aspoň jsme dali prostor jiným, kteří se ukázali v dobrém světle. Já to vnímám tak, že i když byl náš tým po jisté stránce limitován, jako celek to zvládnul velice dobře," uzavřel Lener.

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   15:05 16:55
   16:55

   Czech rally 2020 (1)

   17:20

   Rychlá kola (7)

   17:45

   Hokej: Jaroslav Pouzar - 1.český vítěz Stanley Cupu

   18:05

   NHL Classic games: Chicago Black Hawks - Edmonton OilersVítezný gól Jaroslava Pouzara ve Finále Konference Clarence Campbella (3.5.1983)

   19:50

   Element (417)

 • Nova Sport 2

  • NHL: Anaheim Ducks - Washington Capitals

   15:00 16:50
   16:50

   RunTour - Ostrava

   17:00

   Fotbal: Classic match Ligue 1: AS Saint - Etienne - Olympique Lyon

   18:45

   Nova Cup - Most

   19:00

   NBA Classic Games: Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls

   20:40

   NBA - Geniální akce 2015 - 2020

Celý program