NECHÁPE TU KRITIKU

Lener vrací úder! Tahle kampaň přerůstá hranici fair play

Lener
Zdroj: isifa/MAFRA/Petr Lemberk
Téma:

Po vyřazení české hokejové dvacítky ve čtvrtfinále MS se strhla velká mediální mela. Pavel Zacha starší, otec jedné z největších českých hvězd, se tvrdě opřel do způsobu vedení českého hokeje. Podobně kritický byl i bývalý kouč dvacítky Jaroslav Holík. Kritická slova se sypala i na hlavu šéftrenéra svazu Slavomíra Lenera, který se proti ostrým výrokům ohradil.

Pavel Zacha starší na svém webu přišel s textem, ve kterém popsal stav českého hokeje. Tak, jak ho vidí on jako otec jednoho z největších českých talentů. V rozsáhlém článku psal o špatném konceptu, podivném a nepochopitelném způsobu nominace, intrikách i vyřizování účtů. Celý jeho článek čtěte ZDE.

 

Lener se k celému mediálnímu kolotoči vyjádřil a celou kauzu bere jako velice neférovou. „Sám to nečtu, protože mi to nedělá dobře. Nevím, do jaké míry to je od pana Zachy fér, nebo není, každý má právo se vyjádřit. Ale myslím, že už to přerůstá za hranici fair play a sportu jako takového. Věci z kabiny se nevynášejí ven. Jakmile se to stane, tak je to špatně. Co si trenér řekne s hráči, musí zůstat tam. Mohl jsem trénovat s velikány jako Pavel Wohl, byl jsem s Ivanem Hlinkou, v cizině. A tahle zásada vždycky platila. Tohle už překročilo meze a není to dobře,“ řekl pro Sport na adrsu Zachy šéftrenér Lener.

 

"Co mi strašně vadí, je, že jedinci jako pan Zacha starší dostávají takový prostor v médiích. Nebo si ho sami vytvářejí. A neskutečně negativně vedou kampaň proti hokeji jako takovému," dodal Lener.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   15:05 16:55
   16:55

   Czech rally 2020 (1)

   17:20

   Rychlá kola (7)

   17:45

   Hokej: Jaroslav Pouzar - 1.český vítěz Stanley Cupu

   18:05

   NHL Classic games: Chicago Black Hawks - Edmonton OilersVítezný gól Jaroslava Pouzara ve Finále Konference Clarence Campbella (3.5.1983)

   19:50

   Element (417)

 • Nova Sport 2

  • NHL: Anaheim Ducks - Washington Capitals

   15:00 16:50
   16:50

   RunTour - Ostrava

   17:00

   Fotbal: Classic match Ligue 1: AS Saint - Etienne - Olympique Lyon

   18:45

   Nova Cup - Most

   19:00

   NBA Classic Games: Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls

   20:40

   NBA - Geniální akce 2015 - 2020

Celý program