Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 11. 6. 2015
Petře, děkujeme!

Konec! Čáslava se rozhodl ukončit reprezentační kariéru

Petr Čáslava
Zdroj: isifa.com
Petr Čáslava

Hokejový obránce Petr Čáslava se rozhodl ukončit reprezentační kariéru. Pětatřicetiletý hráč Pardubic se rozloužil na letošním mistrovství světa v Praze, kde pomohl národnímu týmu ke čtvrtému místu. Čáslavovo počítadlo se nakonec zastavilo na fantastických 201 zápasech.

"Věk ubíhá každému stejně, nemůžete říct stop. Když chcete hrát na světové úrovni, měli byste působit v cizině. Skok z extraligy je obrovský. Není jednoduché se pak přizpůsobit takovému hokeji. Podle toho se i zařídím," uvedl Čáslava pro Pardubický deník a MfDnes.

 

 

Počet jeho reprezentačních startů se tak zastaví na čísle 201. "Dopředu jsem o tom nepřemýšlel. Ale pokud jste soudný, poznáte, že ostatní hráči jsou rychlejší, vy sám potřebujete na regeneraci najednou mnohem víc času... A opravdu se do rychlíku s názvem mistrovství světa skáče z české extraligy hodně obtížně. Možná, že ještě do nějaké Euro Hockey Tour by to šlo, nějaký přátelák dáte. Ale mistrovství je úplně jiný level," podotkl.

 

 

Účastník osmi světových šampionátů, který má ve sbírce vedle zlata z roku 2010 i bronzové medaile z dalších dvou let, zdůraznil, že věk se nedá zastavit. "Jsou tam noví mladí kluci, kteří musejí jezdit. Je tam Nakli (Jakub Nakládal), Količ (Jan Kolář). Je ovšem špatné, že když vám nepřijedou všichni hráči z Evropy. Obehraných hráčů v produktivním věku 25 až 32 let máme málo," řekl.

 

 

Čáslava samozřejmě s hokejem nekončí. V tomto týdnu se připojil k přípravě Pardubic. Spolu s navrátilcem Tomášem Rolinkem a Petrem Sýkorou by rád Dynamo dotáhl k dalšímu titulu. 

 

 

„Těší mě, že je Rolas zpátky, protože to je člověk, kterému záleží na týmu, a ne na nějakých osobních statistikách. Když to takhle bude, mužstvo vždycky bude mít úspěch. Je to platný hráč, takového my potřebujeme, nic nevypustí,“ prohlásil Petr Čáslava a s úsměvem doplnil: „Když hrál za Spartu, kolikrát jsem ho chtěl přetáhnout hokejkou. Jsem rád, že je zpátky tady,“ uvedl Čáslava pro klubový web.

 

 

Na závěr nezbývá, než Petrovi za výkony v českém reprezentatním dresu poděkovat!

ČTK/tn.cz