Kapitán Židlický: O nájezdech nepřemýšlíme

Téma:

Velezkušený zadák a kapitán české hokejové reprezentace Marek Židlický pevně věří ve vítězství svého týmu.

Do čtvrteční čtvrtfinálové bitvy se Švédskem povede české hráče s kapitánským “céčkem“ na prsou. I proto od něj fanoušci čekají, že bude stoprocentní jistotou. V dosavadním průběhu světového šampionátu ve Švýcarsku to plnil na jedničku.

“Já hlavně doufám, že vyhrajeme. Musíme hrát stejně jako v předešlých dvou zápasech. Tedy makat dopředu i dozadu – a to v pěti lidech. Jen to je klíč k úspěchu,“ burcuje své spoluhráče Židlický.

Jako kapitán má “pohodičku“

I když poprvé v kariéře plní roli reprezentačního kapitána, na utkání se speciálně připravovat nebude. “To určitě ne, s tím céčkem přece zápas nemá nic společného,“ podotýká s tím, že jako kapitán ještě nemusel řešit žádné povinnosti.

 

 

"Zatím nebylo potřeba nic řešit. Byly to jen základní věci, kvůli kterým chodí hráči za kapitánem, aby se poradili. Jde o různé změny časových termínů porad a tak podobně. Nic zvláštního," usmál se Židlický. Výjimka nenastala ani po špatném výkonu v utkání s Kanadou. "Tam jsme všichni věděli, že jsme dostali tři góly v oslabení. Každý hráč k tomu řekl své, snažili jsme se jako tým zvednout," pravil český obránce.

Židlický: K loňskému utkání se nemůžeme vracet

Česká republika a Švédsko se na vrcholových turnajích potkávají v posledních letech pravidelně. Často pak vzájemné utkání rozhoduje prodloužení nebo samostatné nájezdy. "Nad tím nepřemýšlíme, jdeme do toho s tím, že chceme vyhrát. Uvidíme, jak se to utkání bude vyvíjet, podle toho se přizpůsobíme," poznamenal Židlický, který má stále na paměti i čtvrtfinálové utkání na minulém šampionátu v Kanadě.

Tehdy Češi podlehli Švédsku po velké bitvě 2:3 po prodloužení. Seveřané však měli papírově o poznání silnější tým, než mají ve Švýcarsku. "K tomu utkání se už nemůžeme vracet. Teď jsme tady, musíme odehrát kvalitní zápas," burcuje Židlický, který bude mít před utkáním klasický program. "Budu odpočívat a pokusím se dobře najíst," prozradil český kapitán.

 

 

Stěžuje si na osvětlení

Po přejezdu z Klotenu do Bernu na hráče opět nečekaly optimální podmínky. Kromě šaten a celého zázemí stadionu není optimální ani ledová plocha. "Při tom úterním tréninku ten led byl hodně měkký, bylo na něm dost sněhu. Snad se to na zápas zlepší, každopádně ten led byl zatím hodně špatný," přiznal obránce Minnesoty.

Netradiční je i samotná PostFinance v Bernu, respektive její osvětlení. "To světlo je tam opravdu hodně ostré, při zápase to bude asi ještě znatelnější. Je to hodně nezvyklé," kroutil hlavou zkušený obránce. Na české hráče tak čeká utkání po třech dnech volna. "Je to takové divné. Hráli jsme čtyři zápasy v pěti dnech, teď máme naopak dlouhou přestávku. Ale to je na organizátorech, my s tím nic neuděláme," podotkl Židlický.

Večerní program pak budou mít hokejisté podobný jako v úterý. "Byli jsme se na chvilku projít. Byla to taková odpolední procházka, po večeři jsme na hotelu koukali na fotbal. Dneska bude taky fotbal, na hotelu máme poradu, takže to spojíme. Prioritou však zůstává příprava na čtvrteční zápas, to si všichni dobře uvědomujeme," zakončil Židlický.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

hum tn.cz / Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Bellator 260: Lima vs. Amasov

   20:00 23:00
   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   NHL: New York Islanders - Tampa Bay Lightning

   01:05

   Mediterranean Epic - MTB Stage Race

   01:35

   Deepline - Lukas Irmler

 • Nova Sport 2

  • NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

   20:00 22:00
   22:00

   Tipsport Premier League 2021

   00:55

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

   01:25

   Carabao Cup 2021

   01:55

   NHL - akce měsíce

   02:05

   NHL: Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights

Celý program