Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

rozhovor bůh číslo 68

JÁGR PROMLUVIL o MS! Brusle si beru, říká. Jenže má to háček!

Jaromír Jágr
Zdroj: Mediafax

Jaromír Jágr se po skončení základní části NHL připojí k hokejové reprezentaci. V rozhovoru pro deník Sport však třiačtyřicetiletý útočník Floridy řekl, že jeho start na květnovém mistrovství světa v Praze a Ostravě není jistý.

"Domluvili jsme se, že se po sezoně co nejrychleji seberu a vrátím se do Česka. A normálně se zařadím do mužstva s tím, že není jisté, jestli budu na mistrovství hrát. Budu trénovat a uvidí se, jak se to celé vyvine," uvedl Jágr.
 

O svém rozhodnutí již mluvil i s reprezentačním koučem Vladimírem Růžičkou, ale jen krátce. Dokud Florida měla šanci na postup do play off NHL, nemělo podle něj cenu situaci řešit. Poslední zápas hrají Panthers v sobotu. "Prostě si do Prahy vezmu výstroj, potom si v klidu sedneme s Růžou a z očí do očí to probereme. Nikomu dopředu nic nezaručuju. A víc to nechci rozebírat," řekl.


Slavný kladenský odchovanec hrál v minulé sezoně na olympijských hrách v Soči a poté i na mistrovství světa v Minsku. Po šampionátu uvedl, že za reprezentaci již hrát nebude. Trenér Růžička však v sezoně několikrát prohlásil, že věří, že slavného útočníka přesvědčí, aby se s reprezentační kariérou rozloučil na domácím MS.


Anketa

Chcete Jaromíra Jágra na MS 2015?

Hlasovalo 3154 lidí.
V Jágrově rozhodnutí uvažovat o startu na vrcholném turnaji sezony zřejmě hrála roli i únorová výměna z New Jersey na Floridu. V týmu Panterů ožil, dostal větší prostor na ledě a začalo se mu i více individuálně dařit.


"Věděl jsem, že má Florida o mě velký zájem. Předtím v létě mě chtěli podepsat, nabídli by mi i více peněz a víceletou smlouvu, ale neměl jsem důvod z Devils odcházet. Měl jsem tam dobrou pozici, tehdejší kouč (Peter DeBoer) mi vyhovoval. Nechtěl jsem to měnit a jít zase do neznámého prostředí," vrátil se Jágr o necelý rok zpět.


V průběhu sezony se však jeho pozice v New Jersey změnila a i proto uvítal výměnu právě na Floridu. "O Floridě jsem neustále věděl, padala z její strany i taková slova, že pokud se v Devils něco přihodí, můžu sem kdykoliv přijít, že mě vymění. Ale i když jsem si nakonec nemohl vybírat, tak díky bohu, jak to nakonec dopadlo. Hraju se skvělými mladými hráči, kteří mají před sebou velkou budoucnost," uvedl Jágr, který v minulých dnech prohlásil, že Florida má šanci do dvou let získat Stanleyův pohár.


Momentálně vypadá reálně, že český útočník bude na Floridě pokračovat v kariéře. "Myslím si, že to nějak dopadne. Uvidíme, nechci předbíhat. Ale šance, že se domluvíme, je dost veliká. Záleží, jak se k tomu postaví klub. Jestli bude chtít na rok, nebo možná i na dva roky," řekl Jágr.

ram, čtk TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:35 03:30

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Hokej: St.Louis Blues - vítěz Stanley Cupu 2019

   11:30

   NBA 2019

 • Nova Sport 2

  • 02:10 03:00

   UFC Now (17)

   03:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   09:00

   World Matchplay Darts 2019

   11:25

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   11:50

   RunTour – Liberec

   12:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

Celý Program