trenér pod palbou

Hadamczik nevzal Hudlera? To je největší nespravedlnost, soudí naganský hrdina Svoboda

Jiří Hudler, Petr Svoboda
Zdroj: TN.cz
Téma:

Hrdina z Nagana a hokejový agent Petr Svoboda byl pořádně rozčarovaný z toho, že reprezentační trenér Alois Hadamzcik nezařadil do výběru pro olympijské hry v Soči Jiřího Hudlera.

Ačkoliv je bodovým lídrem Calgary Flames, i přesto se Jiří Hudler na olympijské hry nepodívá. Nad rozhodnutím trenéra Aloise Hadamczika Petr Svoboda jen kroutí hlavou.
 

"Nechci tady o Jirkovi mluvit jako jeho agent. Tím, jak na sobě poslední roky pracuje, jaké výkony podává na ledě, je agentem sám sobě. Loni na mistrovství světa patřil mezi naše nejlepší hráče, letos pro nominaci víc udělat nemohl. Ale kdo ví, třeba od něj trenér čekal, že se bude na ledě i prát," říká Svoboda v rozhovoru pro deník Sport.
 

"Jirkovo opomenutí považuju za největší nespravedlnost, jakou jsem za poslední roky v hokeji zaznamenal," říká Svoboda, který vedle Hudlera zastupuje i Jaromíra Jágra. "Když člověk pozoruje denně hokej, tak si udělá jistý obrázek. A já ho denně pozoruju, bavím se s různými generálními manažery z NHL, je to moje práce."
 
Do olympijského výběru se Hudler nedostal ani potom, co Hadamczik se Svobodou vedli na tohle téma debatu po telefonu.
 
"Volal mi a ptal se mě na určité věci. Ano, vedli jsme spolu debatu. A řekl jsem mu jen to, co na vlastní oči vidím. Všechno ostatní byla omáčka okolo. Tohle byla moje poslední debata s ním. Na hokej se dívám jinak.
 
"Co vím, tak Jirkovi trenér Hadamczik ani nevolal, že ho do Soči nebere, některým jiným to zavolal. Těžko usuzovat, co by to mohlo znamenat," dodává na adresu českého trenéra.
 
"Ale nechci mluvit jen o Hudym, napadají mě i jiná jména, třeba Fleischmann je skvělý hokejista, Vrbata hraje poslední tři roky výborně. Hejda má v Coloradu skvělou sezonu. Nebo Kindl. Toho sleduju od mládí, za minulé dvě sezony hodně vyrostl. Má všechno," říká Svoboda. "Tihle kluci všichni hrají výborný hokej. Aspoň tedy na téhle straně světa. Ti všichni by měli za naši republiku hrát."
 
Tomu,  že Hudlerovo jméno nefiguruje na Hadamczikově seznamu pro Soči, se ale nediví jen Svoboda.
 
"Dostávám teď telefonáty od kluků hokejistů, našich nejlepších, co jsme mívali a co nedávno skončili. Mají taky něco za sebou a říkají mi stejná slova, jaká používám já."
"Jinak já našemu nároďáku přeju, aby to v Soči dotáhl co nejdál. Klukům přeju úspěch," uzavírá Svoboda.

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Manchester United - FC Kodaň

   10:50

   RunTour - České Budějovice

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Orlando City SC - Minnesota United FC

   12:50

   Nova Cup - MČR E - BIKE

 • Nova Sport 2

  • NBA: Utah Jazz - Dallas Mavericks

   09:00 11:05
   11:05

   Coldwater Classic Series 2010 - Documentary

   11:35

   Nyami Nyami - Slacklining at the Victoria Falls

   12:05

   UFC Reloaded (50)

   12:45

   Běhej lesy - Bílá

   13:00

   Manchester United - FC Kodaň

Celý program