Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

ANKETA TĚŽKÝ OŘÍŠEK

Hokejovou dvacítku čeká na úvod MS Švédsko! Jak si Češi povedou?

Témata:

Ve středu hodinu po poledni středoevropského času zahájí čeští junioři v Rusku svou pouť hokejovým mistrovstvím světa hráčů do 20 let, které uspořádá město Ufa. Svěřence trenéra Miroslava Přerosta čeká hodně nelehký rozjezd v podobě dvojboje proti severským favoritům základní skupiny.

Do turnaje vstoupí kláním s obhájci zlata Švédy, následně přijdou na řadu Finové. Ve skupině A pak čekají český tým ještě zápasy s Lotyšskem a Švýcarskem. Čeští mladíci s přehledem zvládli generálku na turnaj v podobě přípravného utkání v neděli proti Německu (7:2) a nyní už se plně soustředí na ostrý start. Na vrcholu sezony by Přerostův výběr rád dosáhl minimálně na obhajobu páté příčky z minulého šampionátu v Kanadě, drží se však při zemi.
 

"Naprosto základním cílem je postup ze skupiny, to je základní kámen pro nějaký další úspěch. Pak můžeme přemýšlet dál," odmítl Přerost konkretizovat, jak vysoko je nastavena laťka spokojenosti s konečným umístěním. Přerost, jenž vedl mužstvo již před rokem, si dobře uvědomuje, jak důležitý je vstup do turnaje, navíc při nekompromisním systému, v němž na čtvrtý a pátý tým skupiny čeká boj o přežití mezi elitou ve čtyřčlenné skupině o udržení.

Anketa

Jak skončí úvodní zápas hokejové dvacítky na MS proti Švédsku? (po 60min)

Hlasovalo 34 lidí.

"Každý zápas má na mužstvo a jeho stav obrovský vliv. Každé povedené utkání ten tým zvedá, nepovedené naopak ubírá na sebejistotě. Pokud chceme do čtvrtfinále, minimálně dva zápasy musíme vyhrát," připomněl Přerost.
 

ČTĚTE TAKÉ:
Hokejové bláznoviny 2012: Ňouma, smolař i "hráč s ocasem"
 

"Švédsko a Finsko máme velmi dobře zmapované, o těch máme jasno. Švédové sice podle našich zpráv nebudou mít některé klíčové hokejisty, ale to nic nemění na jejich síle. Mají takovou zásobárnu talentů, že když nepřijede nejlepší obránce a útočník, nelze vůbec říct, že je to poloviční mužstvo. Dokážou je určitě snadno nahradit. A to samé platí i o Finech," dodal Přerost.

ČTK / jpz TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:05 12:45

   Ragby: Wasps - Harlequins

   12:45

   RunTour – Brno

   13:00

   Polední Sportovní noviny

   13:05

   Moto GP - VC Francie (závod Moto3)

   13:55

   Moto GP - VC Francie (závod Moto2)

   14:45

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

 • Nova Sport 2

  • 11:15 13:00

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   13:00

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   14:45

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Verbier)

   15:15

   NHL: San Jose Sharks - St. Louis Blues

   17:15

   Magazín NBA Action (33)

   17:40

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

Celý Program