Hokejoví mistři světa vařili v Budějovicích Zlaté pivo

Téma:

Hokejoví mistři světa vařili ve středu v Budějovickém Budvaru speciální edici Zlaté pivo Budweiser Budvar. Vlastnoručně si vyzkoušeli dávkování chmele do mladiny a další postupy ve výrobě piva.

Zlatí hokejisté z letošního mistrovství světa v Německu Tomáš Vokoun, Tomáš Rolinek, Jiří Novotný a Ondřej Pavelec navštívili ve středu pivovar Budějovický Budvar v Českých Budějovicích. Poté, co je přivítal ředitel pivovaru Jiří Boček a sládek Adam Brož, se sportovci zapojili do procesu výroby speciální edice Zlaté pivo Budweiser Budvar.
 

Bez práce nejsou koláče
 

"To, co vás čeká, není jen nějaká zkouška, ale reálný proces vzniku piva. Musíte pečlivě odvážit přesnou dávku lisovaného chmele, naložit jej na vozíky a v mladinových pánvích jej nadávkovat ve správném množství. Pivo, které nám pomůžete vyrobit, bude hotové a vyzrálé za sto dní, kdy speciální edici ležáku uvedeme na trh," vysvětlil hokejistům postup ředitel Boček.
 

Hned poté hokejisté odešli do přípravny chmele, kde nasekali a zvážili přesné množství, které naložili do pytlů. "Používáme nejlepší chmel, jaký lze na trhu sehnat. Je to žatecký poloraný červeňák. Používají se výhradně lisované sušené hlávky, žádné extrakty nebo granule. Lisovaný chmel je třeba nasekat a velmi přesně nadávkovat," objasnil Aleš Dvořák, výrobní technolog Budvaru.
 

Ochutnávka na závěr
 

Hokejisté se ruku v ruce brzy zacvičili a poté, co zručně nadávkovali dvanáct pytlů po patnácti a polovině kilogramu chmele, přesunuli se k mladinovým pánvím, kde chmel přidali ke vznikajícímu pivu.

Po těžké práci čekala hokejisty exkurze po pivovaru, prohlídka lahvové linky a ochutnávka piva ze zracích tanků. "Takové pivo je nejlepší, není filtrované a pasterované a má ideální teplotu," doplnil ředitel Boček.
 

"Výroba piva je velice zajímavý proces, je třeba pečlivě dodržet veškeré podmínky a technologické postupy. Ale výsledek stojí za to, to pivo, co jsme měli možnost ochutnat, je opravdu skvělé," řekl za hokejisty Tomáš Rolinek, kapitán našich medailistů z Německa. Hokejisté pak na oplátku pracovníkům pivovaru ukázali zlaté medaile a pohár z letošního mistrovství.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:45 18:30

   Fotbal: Salford City - Leeds United

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   České kluby v Evropské lize 2018/2019

   20:20

   Element (411)

   20:30

   NHL - akce měsíce

   20:40

   NHL - Individuální trofeje

 • Nova Sport 2

  • 17:00 18:45

   Finálová série NBA 2017

   18:45

   Marc Márquez - fenomén MotoGP

   20:00

   Tipsport Premier League 2020

   23:00

   Šipkařská škola Karla Sedláčka - Šipkařský slang II

   23:05

   World Darts Championship 2020

   01:45

   Fotbal: Ligue 1 - přehled sezony

Celý Program