Hokejisty čekají na Karjala Cupu mistři světa z Finska

Českou hokejovou reprezentaci čeká v sobotu druhé vystoupení na turnaji Karjala. Soupeřem svěřenců trenéra Aloise Hadamczika budou v helsinské Hartwall Areně úřadující mistři světa z Finska.

Češi zahájili turnaj na výbornou, když ve čtvrtek vyhráli v Örnsköldsviku po kolektivním výkonu nad domácím výběrem Švédska 5:2.

Velký návrat do národního týmu zažil Petr Nedvěd, který vstřelil dva góly. Skvělý zápas odehrál také Jakub Petružálek, jenž v premiérovém duelu za seniorskou reprezentaci zaznamenal stejně jako liberecký centr dvě branky.

Český celek se v pátek přesunul do Helsinek, kde se chystá na další náročný test. Finové touží před vlastním publikem odčinit porážku s Ruskem 1:2 po samostatných nájezdech.

"Sborná" vedla od 13. minuty po trefě Radulova. Na začátku závěrečné části sice srovnal stav Vatanen, další góly v ruské síti ovšem brankář Barulin už nepřipustil. Naopak Rusové si připsali do tabulky dva cenné body, které jim v dovednostní činnosti zajistil Kuzněcov.

Češi se s Finy naposledy utkali na květnovém mistrovství světa v Bratislavě, kde národní tým dokázal uspět po výsledku 2:1. "Suomi" však nakonec dokráčeli až ke zlatu. Před rokem vyzněl na Karjale vzájemný souboj obou mužstev jasně pro Seveřany, kteří zvítězili 5:0.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Střetnutí tehdy rozhodli ve druhé třetině, kdy v rozmezí šestasedmdesáti sekund hned třikrát skórovali. Loňský nezdar pamatují ze současného kádru brankář Jakub Štěpánek, obránci Tomáš Mojžíš, Petr Čáslava a útočníci Petr Hubáček, Jiří Novotný, Jakub Klepiš, Marek Kvapil.