Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

UŽ JSOU NA MÍSTĚ

Hokejisté už trénovali ve Švédsku, ale řešili problém. Měli malé kalhoty

Hokej, reprezentace
Zdroj: ČTK

Hokejová reprezentace si v podvečer poprvé vyzkoušela led stockholmské haly Globen, kde v pátek odpoledne vstoupí do mistrovství světa. Kouč Alois Hadamczik měl k dispozici jen 22 hráčů, až večer se totiž k týmu připojí zbývající trojice posil ze zámořské NHL - trio Phoenixu Zbyněk Michálek, Radim Vrbata a Martin Hanzal.

Český tým bude v cestě za čtvrtou medailí na MS za sebou spoléhat na deset posil z kanadsko-americké soutěže. Brankář Ondřej Pavelec k týmu dorazil již v úterý v Praze, obránce Ladislav Šmíd dnes ráno na letišti v české metropoli a zbývající pětice Jan Hejda, Jakub Voráček, Jiří Tlustý, Jiří Hudler a Tomáš Fleischmann ve Stockholmu.
 

Hned na úvod muselo vedení reprezentace řešit menší problém s výstrojí. Od výrobce totiž hokejisté dostali malé kalhoty. "Jsou trochu těsné, jsme v nich jako baletky," hořce se pousmál kapitán Jiří Novotný. Označení velikostí totiž neodpovídalo zvyklostem.

Hokej, reprezentace
Zdroj: ČTK

Vypomoci hokejistům museli Švédové, kteří jim zapůjčili část svého loňského vybavení. Někteří hráči tak trénink absolvovali s červenými návleky na "švédských" modrých kalhotách. Ve čtvrtek partneři Českého svazu ledního hokeje do dějiště mistrovství přivezou z Prahy správné kalhoty. "Je to nejrychlejší a nejschůdnější řešení," řekl manažer týmu Jan Černý.
 

Národní tým do Stockholmu přiletěl krátce po obědě a hokejisty přivítalo vcelku příjemné počasí, i když teplo ve švédské metropoli není. Dva dny před začátkem turnaje panuje v okolí Globen Areny čilý ruch, pořadatelé připravují stánky se suvenýry, fanouškovskou zónu i prezentace partnerů šampionátu.
 

Na stojanech již ale vlají vlajky účastníků MS a na blížící se start vrcholné akce sezony upozorňuje i řada plakátů. Organizátoři věří, že o turnaj bude ze strany diváků mnohem větší zájem než před rokem.
 

ČTK / jpz TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 22:35

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - THW Kiel

   22:35

   Czech Open 2019

   22:50

   Nova Cup 2019 – Sahara race

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

   23:05

   Moto GP - VC Velké Británie (trénink Moto3)

   23:50

   Moto GP - VC Velké Británie (trénink Moto GP)

 • Nova Sport 2

  • 21:05 23:35

   NZ Darts Masters

   23:35

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   01:15

   UFC Countdown: Cormier vs. Miocic 2

   02:05

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   08:00

   NZ Darts Masters

   13:00

   Sportovní originaly - 180 s Raymondem van Barneveldem 2

Celý Program